Strona główna

Leonardo blisko Valencii

Wojciech Ciuraj | 13.06.2022; 17:02

Nowa struktura sportowa klubu

Peter Lim kontynuuje kolejną już rewolucję w Valencii. Po trzech fatalnych sezonach, Singapurczyk zdał sobie sprawę z potrzeby posiadania dyrektora sportowego. Model, który preferuje Meriton w dalszym ciągu ma odbiegać od powszechnie stosowanego, bowiem osoba, która stanie na czele nowego projektu nie będzie miała pełnej autonomii...mimo to, na Mestalla najprawdopodobniej wyląduje Leonardo de Araújo.

Były dyrektor sportowy PSG, a także Milanu to postać mocno rozpoznawalna w europejskim futbolu. Brazylijczyk spełnia kilka warunków, które mają kluczowe znaczenie dla Petera Lima. Właściciel Valencii liczy, że nowy dyrektor stanie się twarzą projektu i to on będzie odpowiadał na niewygodne pytania dziennikarzy, dzięki czemu odciąży wizerunek Singapurczyka, a także ochroni samego Gennaro Gattuso. Klub chce wyciągnąć wnioski z ubiegłej kampanii, w której to José Bordalás nieustannie musiał tłumaczyć się z nieswoich decyzji. Leonardo de Araújo łączą bardzo dobre relacje z nowym trenerem "Nietoperzy". Gattuso współpracował z Brazylijczykiem zarówno podczas swojej kariery zawodniczej jak i później, już jako trener. Intencją Petera Lima jest zbudowanie bezkonfliktowej, sprawnie działającej struktury, która jednak nie będzie w żaden sposób kwestionowała jego decyzji.

Leonardo podczas swojej kariery zawodniczej przez dwa lata występował na Mestalla i do dziś cieszy się sympatią kibiców "Nietoperzy". Zatrudnienie byłego zawodnika klubu, ma być ruchem, który pozwoli nieco złagodzić gniew fanów i pokaże, że Meriton zrozumiał swoje błędy. Były dyrektor sportowy PSG ma w ciągu tygodnia podjąć decyzję dotyczącą swojej przyszłości, wszystko wskazuje jednak to, że Brazylijczyk przyjmie ofertę Petera Lima.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: Superdeporte, fot. Superdeporte