Strona główna

Mertens na celowniku

Wojciech Ciuraj | 11.06.2022; 11:55

Belg trafi na Mestalla?

Jeszcze przed przybyciem Gattuso do Valencii, media przygotowały listę ulubionych graczy włoskiego szkoleniowca. Wobec prawdziwej rewolucji w kadrze "Nietoperzy" należy przypuszczać, że nowy trener będzie chciał zakontraktować kilku dawnych podopiecznych. Jednym z najczęściej powtarzanych przez włoskie media nazwisk jest Dries Mertens.

Filigranowy Belg to prawdziwa legenda Napoli. W ciągu 9 sezonów na Stadio Diego Armando Maradona pobił niezliczone rekordy, stając się między innymi najlepszym strzelcem w historii klubu. Mertens oprócz niewątpliwych walorów sportowych, osiągnął także kultowy status w samym mieście. Jergo zaangażowanie w sprawy społeczne i problemy trapiące lokalną społeczność uczyniły z niego najważniejszą postać Napoli. Mimo to Belg poważnie rozważa odejście z Neapolu. Jego kontrakt wygasa 30 czerwca mógłby więc bez większych problemów wybrać prawdopodobnie ostatni klub w swojej bogatej karierze.

35-latek mimo, że nie był pierwszym wyborem Luciano Spalettiego, zdołał strzelił aż 11 bramek w Serie A. To właśnie rola rezerwowego ma przeszkadzać belgijskiej legendzie, która na ostatnim etapie kariery chce się cieszyć grą w piłkę. Tę okoliczność chce wykorzystać Gennaro Gattuso, który wspaniale wspomina pracę z Mertensem w Napoli. Obaj panowie bardzo się cenią i chętnie ponownie nawiązaliby współpracę. Valencia musi się jednak spieszyć. Mertens wzbudza spore zainteresowanie większych klubów takich jak Lazio, Monaco czy lokalny rywal "Nietoperzy" - Villarreal.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: Superdeporte, fot. Superdeporte