Strona główna

Mourinho przygląda się Guedesowi

Mateusz Piniarski | 28.05.2022; 00:37

Zakusy AS Romy

José Mourinho przypomniał się w Europie swoim zwycięstwem w Lidze Konferencji. Portugalczyk szykuje zespół do wzmocnień, a jednym z graczy na szczycie jego listy życzeń jest Gonçalo Guedes.

The Special One dodał do swojej kolekcji kolejny tytuł, a połowa Rzymu jest w ekstazie. AS Roma nigdy nie wygrała Europejskiego Pucharu, a w finale zagrała ostatni w 1961 roku. Teraz mówi się o nowym oknie transferowym. Trzema najważniejszymi nazwiskami dla Mourinho są Xhaka, Senesi oraz Guedes.

Portugalczyk jest w tym sezonie zdecydowanie najlepszym zawodnikiem Valencii CF, będąc zarówno najlepszym strzelcem (13 bramek) jak i dogrywającym (6 asyst). Jego dobra forma jest doceniana przez Fernando Santosa, który regularnie powołuje go do kadry Portugalii. Coraz więcej mówi się także o zainteresowaniu innych klubów.

Guedes ma być jednym ze sprzedanych piłkarzy by zapewnić zespołowi płynność finansową, mówi się o kwocie około 40 mln €. Cena może zostać obniżona, bowiem do transakcji mogą zostać dołączeni Carlesa Pérez i Amadou Diawara lub Ebrima Darboe, o czym pisaliśmy tutaj.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: El Desmarque | fot. Levante - EMV