Strona główna

Pytania, na które odpowie dzisiejszy finał

Wojciech Ciuraj | 23.04.2022; 12:49

Mecz o wszystko

Finałowy pojedynek z Betisem to nie tylko szansa na wzbogacenie klubowej gabloty, ale także na rozwój zaniedbanego od 3 sezonów projektu sportowego. Zwycięstwo w Pucharze Króla rozstrzygnie wiele niewiadomych i pozwoli odwrócić fatalną dynamikę ostatnich kampanii.

Przyszłość José Bordalása

Umowa hiszpańskiego szkoleniowca obowiązuje do czerwca 2023, jednak Bordalás mając w pamięci to jak klub potraktowal Javiego Gracię, zastrzegł sobie możliwość rozwiązania kontaktu po sezonie bez wypłacania odszkodowania. Były trener Getafe mocno poróżnił się z Anilem Murthy`im i Miguelem Ángelem Coroną podczas zimowego okienka transferowego. Zdaniem Bordalása klub marnuje potencjał najlepszych graczy nie wzmacniając najsłabiej obsadzonych pozycji. Mimo załagodzenia konfliktu, trener jest nieufny wobec kierownictwa i samego Petera Lima. Klub od kilku tygodni wysyła sygnały, że awans do europejskich pucharów umożliwi zakontraktowanie graczy, których potrzebuje Bordalás. Wkrótce przekonamy się czy czeka nas kolejne przygnębiające okienko transferowe.

Kontrakty Solera i Gayi

Valencia od miesięcy negocjuje nowe umowy ze swoimi kapitanami. Obaj gracze, choć mogą występować w znacznie lepszych drużynach, nieustannie deklarują swoje przywiązanie do barw i chęć dalszego reprezentowania \"Nietoperzy\". W kuluarach mówi się, że nie pieniądze są największym utrudnieniem w negocjacjach. Zarówno Soler jak i Gayà chcą Valencii, która gra w europejskich pucharach i rozwija się jako klub. Wychowankowie mają dość ligowej przeciętności i systematycznego osłabiania kadry. Stawką dzisiejszego meczu może więc być przyszłość dwóch kluczowych piłkarzy.

Transfery

Wspomniany wyżej Miguel Ángel Corona ma mieć gotową listę potencjalnych wzmocnień w przypadku zdobycia Pucharu Króla. Hiszpan nawiązał wstępne rozmowy z licznymi agentami i ma w zanadrzu kilku graczy na wymagające wzmocnień pozycje. Wszystkie operacje są jednak wstrzymane do czasu rozstrzygnięcia czy Valencia wróci do Europy. Poza kwestiami przebudowy kadry, nad klubem wiszą dwie kluczowe transakcje - wykupienie Hugo Duro i Omara Alderete. Obaj gracze potwierdzili swoją przydatność i Corona chciałby włączyć ich do zespołu na stałe, jednak ograniczenia nakładane przez Petera Lima nie pozwalają mu na samodzielne podejmowanie kluczowych decyzji. Klauzula wykupu Hugo Duro wynosi 4 mln € i wygasa 15 maja. Hiszpan świetnie czuje się w Valencii, jednak niepewność, która towarzyszy jego transferowi, odbija się w ostatnich tygodniach na formie napastnika. Z kolei Omar Alderete spełnił pierwszy z warunków wykupu rozgrywając minimum 25 meczów w LaLidze. Jeśli Valencia awansuje do europejskich pucharów, klub będzie zobligowany do wykupu Paragwajczyka za 7,5 mln €

Kategoria: Składy | Źródło: plazadeportiva, fot. plazadeportiva