Strona główna

Vallejo odchodzi do Chin

Wojciech Ciuraj | 21.01.2022; 11:45

Nowy rozdział w karierze Hiszpana

Jednym z piłkarzy, którzy w ciągu ostatniego pół roku nie zdołali przekonać do siebie José Bordalása jest Manu Vallejo. Wychowanek Cádiz CF miał kilka ofert z LaLigi jednak nie zbliżyły się one do oczekiwań Valencii. Dość nieoczekiwanie walkę o podpis napastnika wygrał chiński klub Wuhan Three Towns.

Kluczową rolę w tej transakcji miał odegrać szkoleniowiec chińskiej drużyny - Pedro Morilla, który przekonał swojego rodaka do tego egzotycznego kierunku. Oferta Wuhan zakłada 2.5 mln € + 30% zysku z kolejnego transferu Vallejo. Biorąc pod uwagę zawstydzającą tendencję oddawania piłkarzy za darmo, transakcja ta wydaje się satysfakcjonująca w kontekście interesów klubu.

José Bordalás choć w wywiadach podkreślał profesjonalizm Vallejo, wyżej cenił inne opcje. Filigranowy napastnik, który kosztował swego czasu Valencię 5.5 mln € ma niebawem sfinalizować swój transfer do Chin. Zarówno trener jak i kibice liczą, że środki, które zasilą klubowe konto przyśpieszą obiecane transfery do klubu, tym bardziej, że czasu do zamknięcia okna pozostało coraz mniej.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: plazadeportiva, fot. plazadeportiva