Strona główna

Atleti walczy o Wassa

Iwo Rubaszewski | 10.01.2022; 22:10

Zwrot akcji w sprawie Duńczyka

Wszystko wskazywało na to, że po wygaśnięciu trwającej umowy z Valencią Daniel Wass powróci do ligi duńskiej. Wydaje się jednak, że sytuacja uległa zmianie. Po pomocnika zgłosiło się Atlético Madryt, które chce kupić zawodnika już teraz. Niewykluczone, iż w transfer zostanie włączony Héctor Herrera.

Mistrzowie Hiszpanii zdecydowali się na sprowadzenie Duńskiego piłkarza wskutek odejścia Kierana Trippiera do Newcastle. Oznaczałoby to więc powrót na pozycję prawego obrońcy – w trwającym sezonie Wass zagrał na prawej flance defensywy tylko w 1. spośród 21. meczów. W Hiszpanii mówi się, że Los Colchoneros dogadali się już z zawodnikiem w sprawie kontraktu. Atleti proponuje VCF 2 mln € w zamian za umożliwienie Wassowi odejścia już zimą. Inną z opcji jest włączenie do transakcji Héctora Herrery, którym Valencia zainteresowała się w kontekście koniecznego wzmocnienia linii pomocy.

Meksykanin nie może liczyć na zbyt wiele minut, gdyż konkurencja w środku pola Atlético jest ogromna – o grę walczą też Marcos Llorente, Rodrigo De Paul, Koke i Geoffrey Kondogbia. Dodatkowo w ostatnich spotkaniach Cholo Simeone decydował się na ustawienie drużyny w formacji 4-4-2 z jedynie dwoma typowymi środkowymi pomocnikami. W związku z tym Herrera zagrał w tym sezonie tylko 322. minuty. Pomocnik jest w identycznej sytuacji kontraktowej, co Daniel Wass – jego umowa wygasa z końcem rozgrywek 2021/2022. Herrerze zależy na opuszczeniu Wanda Metropolitano, gdyż chce regularnie grać, by załapać się do kadry Meksyku na tegoroczne Mistrzostwa Świata.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: ElDesmarque | SuperDeporte | fot. ElDesmarque