Strona główna

Real Sociedad vs. Valencia - zapowiedź

Wojciech Ciuraj | 21.11.2021; 19:26

Trudny wyjazd

Spotkania przeciwko Realowi Sociedad należały do wymagających nawet wówczas gdy Valencia występowała w europejskich pucharach. Baskowie są obecnie w zupełnie innym miejscu i to oni są faworytem dzisiejszego starcia. Czy podopieczni José Bordalása są w stanie postawić się wyżej notowanemu rywalowi?

Niestety ostatnie sezony przyzwyczaiły kibiców Valencii do tego, że ich ukochana drużyna przystępuje do meczu w roli faworyta jedynie w starciach z drużynami z dołu tabeli. Kilka sezonów fatalnego zarządzania projektem sportowym sprowadziło drużynę do miana ligowego średniaka. Nowy trener - José Bordalás wydaje się fachowcem idealnie skrojonym na obecne możliwości Valencii i choć póki co osiąga z drużyną przeciętne wyniki, widać ducha walki, który wyróżniał jego poprzednie projekty. By piąć się w górę tabeli "Nietoperze" muszą punktować także z teoretycznie mocniejszymi rywalami. Mimo niezłej postawy w starciach z czołowymi ekipami LaLigi, na ogół brakowało pazerności, która wyróżnia dojrzałe drużyny. Dzisiejsze starcie z Baskami to świetna okazja by sprawdzić czy proces, który rozpoczął Bordalás przebiega we właściwym kierunku.

Niestety był szkoleniowiec Getafe ponownie nie może skorzystać z niektórych graczy. Absencje Paulisty, Correi i Guillamóna to poważne osłabienia, zwłaszcza w kontekście fatalnej gry w obronie. Są jednak także dobre informacje, bowiem do dyspozycji trenera powracają Maxi i Cheryshev. W bramce ponownie powinniśmy zobaczyć Cillessena, który na dobre odbudował swoją pozycję w zespole. Linię obrony tworzyć będą Foulquier, Alderete, Diakhaby i Gayà. Hiszpańskie media spekulowały na jaką obsadę pomocy zdecyduje się Bordalás. Wydaje się jednak, że powrót do gry Maxiego oznacza także powrót do formacji 4-4-2, w której trener widzi Solera, Wassa, Racica i Duro w środkowej strefie. Natomiast za zdobywanie bramek mają odpowiadać Guedes i Maxi.

Przewidywane składy:

Real Sociedad: Remiro lub Ryan; Gorosabel, Aritz, Le Normand, Muñoz; Zubimendi, Merino, Silva; Isak, Oyarzabal, Portu.

Valencia CF: Cillessen; Foulquier, Diakhaby, Alderete, Gayà; Soler, Racic, Wass, Duro; Guedes i Maxi Gómez.

Kategoria: Składy | Źródło: plazadeportiva, fot. plazadeportiva