Strona główna

Raport z Mestallety #30

Iwo Rubaszewski | 02.10.2021; 10:55

Pierwsza strata punktów

Po trzech ligowych triumfach, podopieczni Miguela Ángela Angulo tym razem nie zdobyli kompletu punktów. Mecz przeciwko Jove Español zakończył się bezbramkowym remisem.

Początkowo żadna z ekip nie przeważała wyraźnie na placu gry. Piłkarze Valencii starali się zepchnąć gospodarzy na boki, nie pozwalając im na akcje środkiem. Jove skupiało się na dośrodkowaniach z gry oraz z rzutów rożnych, które nie stanowiły poważnego zagrożenia. Goście próbowali pokonać golkipera – Alberto – strzałami z dystansu, ale próby Hugo Gonzáleza oraz Frana Péreza były bezskuteczne.

Po wznowieniu gry obraz meczu nie uległ zmianie. Wciąż nikt nie zdominował rywala, a okazji bramkowych było jak na lekarstwo. Sytuacja zmieniła się po 59. minucie, gdy Angulo wprowadził Javiego Guerrę, Marca Ferrisa i Bashiru Mohammeda – Valencia zaczęła naciskać. Po dwójkowej akcji Péreza i Bashiru jedynie świetna interwencja Alberto uchroniła Jove przed stratą gola. W ostatnich minutach Los Ches wściekle atakowali. Bohaterem gospodarzy okazał się jednak golkiper. Najpierw odbił uderzenie z dystansu Guerry, by niedługo później zatrzymać strzał Bashiru. Spotkanie zakończyło się remisem; Mestalleta zachowała drugie czyste konto z rzędu i jest niepokonana na dystansie pierwszych czterech kolejek.

Tercera RFEF, 4. kolejka

Jove Español San Vicente – Valencia Mestalla 0:0

Jove Español San Vicente: Alberto, Jorge, Fede, Kike Tortosa, Luis C. (Lauren, 45’), Tari (Ángel, 56’), Juanpe, Ricky (Vallino, 63’), Víctor Banegas, Extebe, Óscar (Pipe, 85’)

Valencia Mestalla: Charly, Iván Muñoz, A. Gómez, H. González, P. Alemañ (Javi Guerra, 59’), Alberto Marí (Bashiru .M, 59’), Gozálbez, César Tárrega, José David (Marc Ferris, 59’), Fran Pérez (N’Dombasi, 78’), R. Iranzo

Wynik oraz tabelę Tercera RFEF znajdziecie tutaj.

Kategoria: Ogólne | Źródło: valenciacf.com | fot. valenciacf.com