Strona główna

Valencia vs. Athletic - zapowiedź

Wojciech Ciuraj | 25.09.2021; 15:30

Kolejny trudny pojedynek

Po dwóch porażkach z rzędu podopieczni José Bordalása będą chcieli odwrócić złą dynamikę i zdobyć komplet punktów przed własną publicznością. Pojedynki z Baskami to niemal zawsze bardzo fizyczne, zacięte mecze, jednak kibice liczą, że obecny trener Valencii wygra dziś z byłym szkoleniowcem klubu - Marcelino Garcią Toralem.

Spotkanie z Sevillą było cenną lekcją dla całej drużyny. Bordalás podkreślał po meczu, że takie błędy nawet na poziomie juniorskim zdarzają się bardzo rzadko i w ciągu tygodnia pracował ze swoimi graczami właśnie nad koncentracją. Giorgi Mamardashvili, który zawinił przy samobójczej bramce Toniego Lato, może stracić miejsce w składzie na rzecz Jaspera Cillessena, który cierpliwie czeka na swoją szansę. Miejsce w składzie ma stracić także Jason, który nie tylko nie wykorzystał swojej szansy, ale wręcz rozwścieczył sztab szkoleniowy swoją bezproduktywnością. W obronie powinniśmy zobaczyć Foulqiera, Alderete, Gabriela i Lato. Ten ostatni korzysta na absencji Gayi. Oprócz kapitana, ponownie zabraknie Solera, Cherysheva i Correi. W środku pola wystąpić mają Guillamon, Wass, a na skrzydłach Duro z Musahem. Za zdobywanie bramek odpowiedzialni będą Guedes i Maxi. Trener liczy, że szczególnie na Urugwajczyka, który wciąż nie potrafi powrócić do regularnego trafiania do siatki.

By walczyć o puchary, Valencia musi wygrywać takie mecze jak dziś. Baskowi słynną z waleczności, jednak od niedawna to także cecha charakterystyczna drużyny Bordalása. Kto zwycięży w tym starciu "walczaków"? Przekonamy się już dzisiaj!

Kategoria: Składy | Źródło: plazadeportiva, fot. plazadeportiva