Raport z Mestallety #28

Iwo Rubaszewski | 17.09.2021; 23:18

Drugie zwycięstwo

W kolejnej kolejce ligowych zmagań Valencia Mestalla udała się na swój pierwszy wyjazd, by zmierzyć się z Orihuelą. Goście wygrali 3:1 i pozostali na czele tabeli.

Valencia świetnie weszła w spotkanie i już w 2. minucie prowadziła. Do rzutu wolnego podszedł Hugo González, oddał spektakularne uderzenie z pokaźnego dystansu i otworzył wynik. Szybko strzelony gol sprawił, iż goście przejęli kontrolę nad przebiegiem gry, dążyli do podwyższenia prowadzenia. Ta sztuka nie udała się jednak Mestallecie w pierwszej części gry. Piłkarze Orihueli próbowali wyrównać w końcowych fragmentach pierwszych 45. minut, ale nie dali rady pokonać Charly’ego, który popisał się kilkoma interwencjami.

Już na początku drugiej połowy zawodnicy Miguela Ángela Angulo odzyskali inicjatywę i rozpoczęli poszukiwania kolejnego trafienia. Odnaleźli je za sprawą Frana Péreza. Błyskotliwą akcję prawą flanką przeprowadził Pedro Alemañ. Hiszpan minął jednego z defensorów, wpadł w pole karne i wyłożył piłkę Pérezowi. Skrzydłowy bezproblemowo podwyższył prowadzenie. Mestalleta nie zaprzestała ataków i w 83. minucie zapewniła sobie zwycięstwo. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, futbolówka trafiła do niekrytego Pedro Gozálbeza. Pomocnik oddał precyzyjny strzał bez przyjęcia i umieścił piłkę w siatce. W samej końcówce gospodarze zdobyli bramkę honorową. Rzut wolny z prawej strony „szesnastki” został rozegrany krótko. Juan Pedro Pina posłał wrzutkę w światło bramki, a z najbliższej odległości gola strzelił Champi.