Valencia wygrywa z Getafe

Iwo Rubaszewski | 13.08.2021; 23:05

Brutalne starcie

„Nietoperze” wygrywają spotkanie pierwszej kolejki LaLiga przeciwko Getafe – 1:0. Losy meczu rozstrzygnął skutecznym rzutem karnym Carlos Soler. Oba zespoły kończyły mecz w 10.

Spotkanie od samego początku pełne było brudnej gry. Już po 30. sekundach gry brutalny wślizg wymierzony w kolano Nemanji Maksimovica wykonał Hugo Guillamón. Sędzia obejrzał całe zajście na monitorze VAR i podjął decyzję o pokazaniu Hiszpanowi bezpośredniej czerwonej kartki. Mimo gry w 10-tkę Valencia niesiona dopingiem z trybun zaatakowała i w 11. minucie cieszyła się z prowadzenia. Denis Czeryszew minął Djené po lewej stronie boiska i wpadł w pole karne. Togijczyk starał się zatrzymać skrzydłowego za wszelką cenę, jednak w trakcie próby odbioru trafił w nogę Rosjanina i sędzia wskazał na „wapno”. Stały fragment gry pewnie wykorzystał Carlos Soler. Po zdobytej bramce Los Ches oddali pole, przeszli do niższej obrony w oczekiwaniu na możliwość przeprowadzenia kontry. Getafe dążyło do wyrównania. Po strzale Carlosa Aleñi z rzutu wolnego skuteczną interwencją popisał się debiutujący w LaLiga Giorgi Mamardashvili. Goście nie ustrzegali się jednak kolejnych błędów w obronie. Djené, który niewątpliwie nie zaliczy tego meczu do udanych, zagrał głową za siebie, licząc na przejęcie podania przez któregoś z kolegów. Popełnił tym samym koszmarną pomyłkę. Za jego plecami był tylko Denis Czeryszew i jedynie odpowiednia reakcja Davida Sorii uchroniła Getafe przed kolejną bramką.

W drugiej połowie Valencia pozostawała ustawiona bardzo nisko, lecz przyjezdni długo nie byli w stanie poważnie zagrozić Mamardashvilemu. Piłkarze Bordalása dopuszczali się wielu fauli (ostatecznie dopuścili się aż 24.). Getafe nie pozostawało dłużne i również często łamało przepisy (łącznie 15 przewinień). Po jednym z fauli Erick Cabaco obejrzał drugą żółtą kartkę, siły na boisku się wyrównały, lecz obraz gry nie uległ zmianie. Goście zaczęli stwarzać groźne sytuacje. Vitolu oddał strzał w słupek, a kilka minut później uderzenie Hugo Duro wybronił bramkarz „Nietoperzy”. Prawdziwy popis umiejętności Gruziński golkiper dał w doliczonym czasie gry. Maksimović uderzył piłkę z obrębu pola karnego, odbiła się ona od Duro, a leżący już Mamardashvili zdołał podbić piłkę. Do futbolówki niemal dopadł José Macías, ale bramkarz odbił piłkę na słupek. Gruzin został bohaterem, a Valencia wyszarpała trzy punkty.

Valencia – Getafe 1:0

Bramka: Carlos Soler (11’, rzut karny)

Czerwone kartki: H. Guillamón (3’) – E. Cabaco (76’)

Valencia: Mamardashvili, Thierry, Paulista, Alderete, Gayá, Wass (U. Račic, 69’), Guillamón, Carlos Soler (M. Diakhaby, 86’), Cheryshev (R. Sobrino, 77’), Guedes (Jason, 86’), Maxi Gómez

Getafe: David Soria, M. Olivera, Mitrović (Vitolo, 46’), Cabaco, Djené, Aleñá (J. Mata, 46’), M. Arambarri, Maksimović, Damián Suárez (Hugo Duro, 79’), Sandro (J. Macías, 67’), Enes Ünal (M. Cucurella (68’)

Kategoria: Składy | Źródło: fot. Super Deporte