Strona główna

Bordalás: "Sytuacja nie jest idealna"

Wojciech Ciuraj | 12.08.2021; 23:46

Konferencja trenera

Rozgrywki LaLiga powracają po letniej przerwie. Nowy trener Valencii - José Bordalás odpowiedział na pytania dziennikarzy przed jutrzejszym spotkaniem z Getafe.

Rozmowa z Peterem Limem

Przebieg rozmowy był satysfakcjonujący dla obu stron. Właściciel wydał mi się bardzo ciepłym człowiekiem. Przedstawiłem mu potrzeby zespołu, zgodził się z moimi uwagami. Sytuacja nie jest idealna. Mieliśmy pewne założenia i one nadal nie są zrealizowane. Lim dał zielone światło dla wzmocnień i musimy czekać na to co się wydarzy.

Opóźnienie wzmocnień

Do zamknięcia okienka pozostały dwa tygodnie. Potrzebujemy konkretnych graczy, ale musimy być spokojni. Jesteśmy zespołem z ogromnym potencjałem i chcę go wykorzystać jak najlepiej.

Bramkarze

Jasper szybko wraca do formy po urazie. Decyzję o o obsadzie bramki podejmę po jutrzejszym treningu.

Soler, Racic, Wass

Cała trójka będzie dostępna jutro. Carlos i Daniel mają za sobą udane turnieje i wrócili do klubu w dobrej formie fizycznej. Racic wraca po urazie i brakuje mu trochę ogrania, ale jestem zachwycony jego entuzjazmem. Doceniam profesjonalizm wszystkich wymienionych graczy.

Getafe

Moja była ekipa została solidnie wzmocniona w czasie letniego okienka. To będzie trudny mecz, Getafe zmusi nas to maksymalnego wysiłku. Mam do nich wiele sympatii, ale teraz liczy się tylko Valencia.

Guedes

Zdaję sobie sprawę z jego sytuacji transferowej jednak nie wyobrażam sobie tego projektu bez niego. Wierzę, że zostanie z nami i będzie kluczowym elementem tego projektu.

Cele

Nie stawiamy sobie celów - liczy się tylko teraźniejszość czyli najbliższy mecz. Chcę odcisnąć swoje piętno na tym zespole. Moja Valencia będzie biegać i walczyć, a kibice mogą być pewni, że ich drużyna nigdy nie przejdzie obok meczu.

Marcos André

To nie czas na rozmowę o konkretnych nazwiskach. Liczy się tylko mecz z Getafe i to na nim się aktualnie koncentruje. Przyjdzie czas na dywagacje transferowe. Wiem, że trwają negocjacje, ale musimy być cierpliwi.

Debiut w roli trenera Valencii

To bardzo ważny moment dla każdego szkoleniowca. Jestem przekonany, że podołam i nie zawiodę oczekiwań. Cieszę się, że kibice będą z nami. Z nimi jesteśmy silniejsi.

Kategoria: Wywiady | Źródło: plazadeportiva, fot. plazadeportiva