Valencia przegrywa z Brentford

Iwo Rubaszewski | 07.08.2021; 20:57

Zakończenie przygotowań

W finalnym spotkaniu pretemporady „Nietoperze” udały się na Wyspy Brytyjskie, by zmierzyć się z beniaminkiem Premier League – Brentford. Valencia przegrała 1:2. Jedyną bramkę dla VCF zdobył Diego López.

José Bordalás pozwolił odpocząć wielu zawodnikom, którzy wystąpili w starciu z Milanem i posłał do boju kilku piłkarzy, którzy otrzymywali mniej minut.

Na początku spotkania Valencia prezentowała się bardzo źle. W obronie pojawiały się nieporozumienia, które dawały Brentfordowi szansę na objęcie prowadzenia. Próbę strzału z ostrego kąta podjął Bryan Mbeumo, lecz na posterunku był Christian Rivero. Mecz obfitował w dość ostre zwarcia. Niestety, po jednym z takich starć w środku pola ucierpiał Alessandro Burlamaqui. Utalentowany Peruwiańczyk musiał od razu opuścić boisko, zastąpił go Javi Guerra. Choć w pierwszych 30. minutach Los Ches rzadko stwarzali zagrożenie pod bramką Davida Rayi, to właśnie Valencia otworzyła wynik meczu. Hugo Guillamón – występujący tym razem w środku obrony – popisał się dokładnym przerzutem na lewe skrzydło. Piłka trafiła do Diego Lópeza, który pomknął z nią w stronę bramki, minął jednego z defensorów i zaskoczył Rayę uderzeniem po ziemi. Do końca pierwszej połowy gospodarze starali się odrobić straty, lecz ostatecznie schodzili do szatni przegrywając 0:1.

Druga część gry nie zaczęła się dobrze dla VCF. Jason nie był w stanie kontynuować gry, po ataku na kostkę. W jego miejsce na placu gry pojawił się Denis Czeryszew. Bretford nie przestawał atakować. Po 64. minutach wyrównali. Anglicy wrzucili piłkę z rzutu rożnego. W polu karnym najwyżej wyskoczył Ethan Pinnock, który strzałem głową umieścił futbolówkę w siatce. Piłkarze Valencii mieli coraz mniej sił, zaś gracze Brentfordu wręcz przeciwnie, wciąż atakowali z werwą. Przyniosło im to skutek w postaci zwycięskiej bramki. Po zagraniu w pole karne w wykonaniu Rico Henry’ego jeden z obrońców „Nietoperzy” zbyt krótko wybił piłkę. Ta trafiła do Franka Onyeki, który uderzył mocno przy bliższym słupku, nie dając szans bramkarzowi. W kolejnych minutach to gospodarze byli bliżej podwyższenia wyniku, aniżeli Valencia odrobienia start i mecz zakończył się porażką przyjezdnych.

FC Brentford – Valencia CF 2:1

Bramki: E. Pinnock (64’), F. Onyeka (70’) – D. López (30’)

Brentford: Raya, Ajer, Jansson, Pinnock, Canós, Janelt, Norgaard, Henry, Mbeumo, Ghoddos, Forss. Z ławki: Onyeka, Dervisoglu, Sorensen, Roerslev, Bidstrup, Peart-Harris.

Valencia: C. Rivero, Hugo G, R. Sobrino, Diakhaby, Manu Vallejo, Jason, Esquerdo, J. Vázquez, Diego López, Joseda, Burlamaqui. Z ławki: Javi Guerra, Czeryszew, Joseda, Diego López, R. Sobrino, Manu Vallejo, Hugo Guillamón.

Kategoria: Składy | Źródło: ElDesmarque | fot. Super Deporte