Strona główna

Zenit zainteresowany Guedesem

Wojciech Ciuraj | 25.07.2021; 14:49

Skrzydłowy przeniesie się do Rosji?

Do grona klubów chcących zakontraktować Gonçalo Guedesa dołączył Zenit Petersburg. Rosjanie liczą, że uda im się skusić Portugalczyka atrakcyjnymi warunkami finansowymi.

Rosja zdecydowanie nie jest wymarzonym kierunkiem dla Guedesa, a przynajmniej nie na tym etapie kariery. Portugalczyk wolałby pozostać w Hiszpanii, jednak Sevilla i Villareal wciąż nie zgłosiły się do Valencii z odpowiednią ofertą. Najnowsza propozycja Rosjan wynosi 20 mln € co nadal jest kwotą zbyt niską dla włodarzy klubu. Valencia chce uzyskać za Guedesa 30 mln €, ponieważ wciąż nie spłaciła całej kwoty należnej PSG. Zdaniem Anila Murthy`iego klub nie zamierza obniżać swoich wymagań i niewykluczone, że Portugalczyk ostatecznie pozostanie na Mestalla. Klub zdaje sobie sprawę ze specyficznej sytuacji na rynku transferowym i nie zamierza desperacko dążyć do sprzedaży graczy poniżej ich wartości rynkowej jak to miało miejsce rok temu.

José Bordalás bardzo cieszy się na współpracę z Guedesem i jeśli tylko Portugalczyk pozostanie w klubie z pewnością będzie kluczowym elementem układanki nowego trenera. Był trener Getafe jest przekonany, że zdoła uzyskać najlepsze wersje Maxiego Gómeza i właśnie Guedesa.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: plazadeportiva, fot. plazadeportiva