Strona główna

Tylko 420 minuty na prowadzeniu

Bogdan Wójcik | 26.04.2021; 15:55

Zatrważające statystyki Valencii

Valencia rozegrała w bieżącym sezonie już 33 ligowe spotkania, na które złożyło się łącznie 2970 minut. Okazuje się, że zaledwie przez 420 z nich ekipa Nietoperzy utrzymywała się na prowadzeniu. To raptem 14% wszystkich rozegranych minut w sezonie.

Obecnie Valencia zajmuje 14. miejsce w tabeli z dorobkiem 36 punktów, tym samym jest daleko zarówno od Europejskich Pucharów, jak i od strefy spadkowej. Odczucia względem gry i wyników są jednak od początku sezonie zdecydowanie negatywne, a statystyki tylko je potwierdzają. Valencia potrafiła objąć prowadzenie tylko w 14 z 33 dotychczasowych meczów, z czego wygrała ledwie 8 z nich. Pozostałe 6 spotkań to cztery remisy i dwie remontady dokonane przez rywali, którzy potrafili odrobić początkowe straty przeciwko Los Ches.

Ponadto Valencia nie zdołała wyjść na prowadzenie choćby na jedną, pojedynczą minutę w żadnym z pięciu kwietniowych meczów, w których dwukrotnie przegrała i trzykrotnie zremisowała. Dzieje się tak od zwycięstwa 2:1 na Estadio Mestalla przeciwko Granadzie, które miało miejsce dokładnie 21 marca, a więc tuż przed ostatnią przerwą reprezentacyjną.

W oczy rzuca się także niekorzystny bilans bramkowy zespołu prowadzonego przez Javiego Gracię. W bieżącej kampanii Valencia strzeliła łącznie 41 goli, ale tylko trzykrotnie udało się jej wygrać różnicą więcej niż jednej bramki – na inaugurację sezonu z Levante (4-2), z Realem Madryt (4-1) po trzech rzutach oraz przeciwko Celcie Vigo (2-0) po zdobyciu dwóch bramek w doliczonym czasie gry. Do tego dochodzi 48 straconych bramek i zaledwie 5 meczów z czystym kontem na przestrzeni całego sezonu.

Kategoria: Ogólne | Źródło: Plaza Deportiva | fot. Super Deporte