Raport z Mestallety #21

Iwo Rubaszewski | 20.04.2021; 22:29

Bez ligowego przełamania

Po dwóch kolejnych porażkach w drugiej fazie Segunda División B Mestalleta zmierzyła się z kolejnym rywalem. W niedzielne wczesne popołudnie Valencia Mestalla pojechała na stadion Pratu i uległa 0:1.

Spotkanie nie rozpoczęło się dobrze dla Mestallety. Już w 3. minucie z powodu urazu boisko opuścił kapitan drużyny – Adri Gómez. Po zejściu pomocnika Prat przystąpił do ofensywy. W 9. minucie Javi Martos starał się pokonać Emilio Bernada strzałem głową, ale nie stworzył większego zagrożenia. Groźną okazję pod polem karnym wykreował Víctor Bertomeu, lecz podobnie jak Martos chybił. Po kwadransie zdecydowanej przewagi gospodarzy „Nietoperze” zaczęły dochodzić do głosu. Ataki przyjezdnych były napędzane przez zawodników z bocznych stref, skrzydłowi Fran Pérez i William De Camargo oraz lewy obrońca Jesús Vázquez. Najlepszą okazję na pokonanie golkipera Pratu miał Pablo Gozálbez, który dostał piłkę od Vincente Ezquerdo, lecz jego strzał z bliskiej odległości przeleciał obok słupka. Kilka minut później to Gozálbez centrował w pole karne, ale wrzutki nie przeciął Fran Navarro.

Od początku drugiej połowy spotkania to Prat utrzymywał się przy piłce, a Valencia zakładała wysoki pressing. Dzięki takiej taktyce Los Ches stworzyli sobie dwie okazje bramkowe – niecelnie uderzał Fran Navarro, a prosto w Carlosa Craviotto strzelał bardzo aktywny Gozálbez. Piłkarze Pratu po początkowych problemach zaczęli lepiej radzić sobie z presją rywali i coraz częściej stwarzali zagrożenie pod bramką Bernada. W 66. minucie jeden z ataków przyniósł gospodarzom bramkę. Eric Jiménez dośrodkował piłkę w pole karne w taki sposób, że stała się bezpośrednim zagrożeniem dla bramki Valencii. Futbolówkę na linii odbił bramkarz „Nietoperzy”. Żaden z defensorów gości nie doskoczył do odbitej piłki i Alberto Padilla umieścił ją w siatce. Po starcie bramki Los Ches przejęli inicjatywę dążąc do odrobienia strat. Bardzo dobrą okazję miał rezerwowy Noha Ndombasi, ale Craviotto poradził sobie z tym uderzeniem i obronił dla swojej drużyny trzy punkty.