Raport z Mestallety #17

Iwo Rubaszewski | 15.03.2021; 22:19

Drugi triumf w sezonie

W przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego Valencia Mestalla podejmowała u siebie drużynę La Nucii. Gospodarze odnieśli zwycięstwo rzutem na taśmę po bramce José Davida.

Pierwsza część gry nie obfitowała w sytuacje podbramkowe. Goście częściej przebywali przy piłce. Nie przynosiło im to jednak wymiernych korzyści, gdyż brakowało im zdecydowania pod polem karnym Los Ches. Swoje okazje najczęściej kreowali po stałych fragmentach gry. Valencia była konkretniejsza i stwarzała groźniejsze szanse. W poprzeczkę trafił Vincente Ezquerdo, niecelnie próbował Emaná. Carlos González znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, lecz sędzia zasygnalizował spalonego. Po 45. minutach na tablicy wyników widniał rezultat 0:0.

W drugiej połowie „Nietoperze” w zdecydowany sposób zaatakowały rywali. Większość sytuacji miała miejsce na lewym skrzydle, gdzie operował bardzo aktywny González. Hiszpan nie unikał dryblingów. Po jednej z indywidualnych akcji minimalnie chybił i trafił w boczną siatkę. Nieznacznie z rzutu wolnego pomylił się także Koba Koinderdi. Z minuty na minutę Mestalleta coraz częściej gościła pod bramką La Nucii. Piętą uderzał Emaná a z dystansu Ezquerdo. Ofensywa gospodarzy przyniosła skutek w 88. minucie. Piłkę w pole karne dorzucał Vincente Ezquerdo, trafiła pod nogi Emany, który z odrobiną szczęścia opanował ją i zyskał przestrzeń w szesnastce przeciwnika. Po chwili namysłu wystawił futbolówkę niekrytemu José Davidowi, który świetnie przymierzył z 14. metra i umieścił ją przy samym słupku. Valencia Mestalla zwycięża dopiero drugi raz w rozgrywkach 2020/2021, jednak zdobywa ważne trzy punkty w kontekście walki w play-offach. Oczka zebrane w pierwszej fazie przenoszą się na kolejną część sezonu i sobotnia wygrana może choć trochę poprawić trudną sytuację Los Ches w walce o uniknięcie podwójnej degradacji.

Segunda División B, grupa III, 17. Kolejka

Valencia Mestalla – La Nucía 1:0

Bramki: José David (88’)

Valencia Mestalla: Unai, J. Vázquez, Adri Gómez, Carlos Glez (David Ruiz, 61’), Esquerdo, Emaná, José David, K. Koindredi, Gozálbez (Mingotes, 90’), William De Camargo (Fran Pérez, 61’), Facu

La Nucía: O. Fornés Óscar A. M., José Mas, F. Pina (Mancuso, 56’), Fofo L. (Morgado, 46’) (Pablo R, 85’), Miñano, Tavares, Neftalí, Soto M. (J. Cabezas, 56’), M. Sanz (Agüero, 19’), Álex Salto

Kategoria: Ogólne | Źródło: El Desmarque | valenciacf.com | fot. Academia VCF Twitter