Zwycięstwo nad Alcorcon

Artur Lipka | 17.01.2021; 21:12

Trzecie wygrana z rzędu

Valencia pokonuje Alcorcon w 1/16 Copa del Rey. Grając zimowych warunkach, zespół z drugiej ligy uległ „Nietoperzom" 0:2. Gole strzelili Koba Koindredi i Manu Vallejo. Tym samym „Nietoperze" awansowały do 1/8 finału.

Jak zwykle w spotkaniach Pucharu Króla, Gracia dał szansę rezerwowym m.in. Toniemu Lato, Kobie Koindrediemu czy Rubenowi Sobrino. Mecz zaczął się dla Valencii dość nieprzyjemnie bo już w 2. minucie żółty kartonik zobaczył Hugo Guillamon.

10 minut później gospodarze otrzymali rzut rożny, ale nie wykorzystali go i piłkarze Valencii ruszyli z kontratakiem. Nastrzelony piłką Manu Vallejo ruszył do odbitej od niego futbolówki i wypatrzył wybiegającego Koindrediego. Świetne zagranie hiszpańskiego napastnika zostało zamienione na bramkę przez Francuza, który mógł się cieszyć z pierwszego trafienia dla Valencii.

W pierwszej połowie dogodną okazję miał jeszcze Manu Vallejo, ale jego strzał został zablokowany przez obrońców. Swoją szanse mieli też zawodnicy Alcorconu, ale strzał był za słaby i Sabater spokojnie złapał piłkę.

Druga połowa zaczęła się od kolejnej sytuacji gospodarzy, ale znów Rivero nie dał się zaskoczyć i sparował piłkę. Nastęnie to Valencia zaatakowała i otrzymała rzut rożny, po którym niecelnie główkował Mangala. Ataki szły w obie strony i Valencia w kilku sytuacjach mogła stracić gola, ale szczęście dopisało „Nietoperzom" w obronie. Nie dopisywało w ataku, gdy strzał Urosa Racica zza pola karnego mocno minął bramkę przeciwnika, a Alex Blanco w sytuacji sam na sam nie opanował na czas piłki i został zablokowany przez obrońcę Alcorconu.

Ale w końcu „Los Ches" strzelili drugiego gola. W 76. minucie Manu Vallejo zaskoczył bramkarza i trafił z rzutu wolnego, ustalając wynik spotkania na 0:2. Piłkarze Valencii mogli go podwyższyć, ale z tak bezpieczną przewagą nie palili się zbytnio do zwiększenia wysiłku. Gospodarze zaś tuż przed końcowym gwizdkiem spróbowali zdobyć honorową bramkę i o mało brakowało, a strzał z połowy boiska wpadłby za kołnierz Rivero. Bramkarz Valencii zachował jednak czujność.