Strona główna

Kontuzja Gayi

Iwo Rubaszewski | 24.11.2020; 22:26

Dłuższa absencja kapitana

W końcówce niedzielnego spotkania przeciwko Deportivo Alavés Gayá opuszczał boisko z grymasem bólu na twarzy. Choć kibice mieli nadzieję, że to niegroźny uraz, to diagnoza okazała się bezwzględna. Hiszpan może wypaść z gry nawet na ponad miesiąc.

O urazie klub poinformował w oficjalnym komunikacie:

U José Luis Gayi zdiagnozowano uraz włókna mięśniowego lewego ścięgna podkolanowego, odniesiony w meczu LaLigi przeciwko Deportivo Alavés. Wtorkowe badania bocznego obrońcy potwierdziły wstępne rozpoznanie sztabu medycznego z poniedziałku. Gayá będzie kontynuował leczenie dopóki nie uzyska lekarskiego pozwolenia.

Doniesienia medialne dotyczące kontuzji wskazują na to, że reprezentant Hiszpanii może nie pojawić się na placu gry przez okres od 3 do 6 tygodni. W związku z tym obrońca najprawdopodobniej opuści trzy spotkania ligowe: z Atletico Madryt, Eibarem i Athletikiem Bilbao oraz niewykluczone, że nie zagra też w meczu w ramach Pucharu Króla przeciwko Terrassie. Pod znakiem zapytania stoją również jego występy w meczach z FC Barceloną i Sevillą. Kapitan dotychczas był jednym z najważniejszych graczy Valencii. Opuścił jedynie ostatnie minuty meczu z Alavés, a w pozostałych kolejkach grał od deski do deski. Zagrał w 10. meczach i zaliczył jedną asystę.

Kategoria: Raporty Medyczne | Źródło: valenciacf.com | fot. Las Provincias