Strona główna

Alavés vs. Valencia — zapowiedź

Marcin Śliwnicki | 22.11.2020; 19:49

\"Nietoperze\" powalczą w Vitorii

Trzy punkty, które podopieczni Javiego Gracii wywalczyli w ostatnim spotkaniu, rozbudziły apetyty kibiców. Wielu z nich upatruje w wysokim zwycięstwie nad Realem, przełomowego momentu sezonu. Wyjazdowy pojedynek z Deportivo Alaves jest idealną okazją do podtrzymania dobrej atmosfery wokół zespołu i udowodnienia, że mimo licznych przeciwności drużyna robi postępy.

Vitoria nie jest łatwym terenem dla Valencii, która w ostatniej dekadzie zdołała pokonać Alavés na ich stadionie tylko raz, w sezonie 2017/18, 1-2 po bramkach Zazy i Rodrigo. Drużyna Pablo Machína ma na koncie trzy mecze bez przegranej, a w swoim ostatnim starciu na Mendizorrozie Baskowie zremisowali z FC Barceloną. Zdaniem Javiego Gracii, Deportivo „To zespół, który staje się coraz solidniejszy i osiąga coraz lepsze wyniki. Jeśli nie utrzymasz z nimi wysokiej intensywności, nie będziesz mógł osiągnąć zwycięstwa. My jednak mamy takie założenie i przygotowywaliśmy się na to w ciągu tygodnia ”- wyjaśnił szkoleniowiec. W obozie „Nietoperzy” nastroje wiec bojowe, zwłaszcza że zwycięstwo mogłoby oznaczać krok w dobrą stronę. Gracia opisując rywali dodał też, że: „Rywal ma odpowiednie zasoby, aby zmusić nas do pracy, abyśmy grali inaczej, niż mamy w zwyczaju. Mają opracowane warianty, które zmuszą nas do dostosowania pewnych niuansów” – powiedział. Wygląda więc na to, że możemy dziś spodziewać się manewrów taktycznych ze strony Los Ches.

W ciągu tygodnia o ból głowy trenera „Nietoperzy” mógł przyprawiać Maxi Gómez, kluczowy piłkarz w układance Hiszpana. Obecność Urugwajczyka w nadchodzącym meczu była niewiadomą do samego końca, gdyż napastnik nie trenował z grupą przez cały tydzień. Ostatecznie nie udało się doprowadzić Urugwajczyka do sprawności i Valencia w Vitorii będzie musiała poradzić sobie bez niego. Zagrać ma za to Kevin Gameiro, który ostatni raz do siatki trafił 16 lipca. Być może zastąpić snajpera spróbuje też Carlos Soler, dla którego Alaves to druga ulubiona ofiara – tylko bowiem przeciwko Realowi trafiał częściej.

Chociaż Javi Gracia kładzie nacisk na obronę, to wiąż jest to aspekt, który wymaga największej poprawy, jako decydujący o polepszeniu gry Valencii. „Chcemy aby nasza gra uległa poprawie, aby każdy mecz był próbką solidności. Jest wiele aspektów, które wymagają poprawy – tracimy na przykład wiele bramek, chociaż również strzelamy. Musimy być bardziej konsekwentni, wtedy wszystko działa lepiej. Jesteśmy na dobrej drodze i równolegle do poprawy nadchodzą lepsze wyniki.” Dla Javiego Gracii stawką są więc dziś trzy punkty, ale i też ciągła poprawa gry zespołu.

A do poprawy faktycznie wciąż jest sporo, gdyż tylko Huesca, Celta i Betis straciły więcej goli w pierwszej części sezonu – chociaż dzięki czterem trafieniom przeciwko Realowi Madryt zespół zdołał wyjść na plus w bilansie bramkowym. Czy dziś zespół dołoży kolejne oczka i jeszcze bardziej poprawi statystyki zawarte w tabeli, przekonamy się o 21:00.

Przypominamy o tegorocznej edycji naszego Forumowego Typera.

Kategoria: Składy | Źródło: SuperDeporte