Strona główna

González dołączy do pierwszej drużyny?

Wojciech Ciuraj | 04.11.2020; 14:03

Dynamiczny rozwój obrońcy

Stoper Mestallety – Facundo González, mimo zaledwie 17 lat mocno wyróżnia się na tle innych graczy rezerw. Urugwajczyk bardzo szybko się rozwija co nie uszło uwadze Javiego Gracii, który zaprosił go do treningów z pierwszą drużyną.

Trudna sytuacja kadrowa, a także częste kontuzje stoperów, zmuszają sztab trenerski do poszukiwania nowych rozwiązań na tej pozycji. Szkółka Valencii, choć słynie z wychowywania znakomitych zawodników, w ostatnich latach nie dostarczała pierwszej drużynie stoperów. Wyjątkiem jest Hugo Guillamón, który coraz śmiej poczyna sobie w seniorskiej piłce.

Facundo González przybył do klubu rok temu ze szkółki Espanyolu. Jego transfer był rezultatem pracy Alemanego i Longorii. Stoper ma doskonałe warunki fizyczne - mając zaledwie 17 lat mierzy 192 centymetry wzrostu. Co więcej González jest naturalnie lewonożnym graczem, co tylko zwiększa jego przyszłą wartość. Trenerzy drużyn młodzieżowych widzą w nim gracza gotowego do wejścia na wyższy poziom. Niewykluczone, że wobec problemów defensywy i braku transferów Javi Gracia, już wkrótce da szansę młodemu Urugwajczykowi.

Kategoria: Ogólne | Źródło: SuperDeporte, fot. Superdeporte