Pierwsza bramka z karnego od... roku

Bogdan Wójcik | 02.11.2020; 13:23

Niemoc przełamana

Niedzielne spotkanie pomiędzy Valencią a Getafe zostało zwieńczone bramką z rzutu karnego w setnej minucie meczu. Carlos Soler pewnie wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul na Maxim Gómezie, zapewniając tym samym Valencii jeden punkt. Jak się okazuje, ostatni raz piłkarze Los Ches zdobyli bramkę z jedenastu metrów dokładnie... rok temu.

Chodzi o spotkanie pomiędzy Valencią a Espanyolem, które miało miejsce 2 listopada 2019 roku na Estadi Cornellà-El Prat. Wówczas jedenastkę na bramkę zamienił w 69. minucie spotkania ówczesny kapitan Valencii – Dani Parejo. Miało to miejsce przy wyniku 1:0 dla gospodarzy, a cały mecz zakończył się zwycięstwem Valencii 2:1. Zwycięską bramkę dla Los Ches zdobył w 80. minucie Maxi Gómez.

Od tego momentu Valencia nie zdobyła bramki z rzutu karnego w 34 kolejnych ligowych spotkaniach. W międzyczasie Nietoperze mieli ku temu dwie okazje, jednak obie zostały zmarnowane: 25 stycznia Marc-André ter Stegen stanął na drodze Maxiego Gómeza, który nie wykorzystał jedenastki w starciu z Barceloną, zaś 12 lipca Dani Parejo został powstrzymany przez Ivána Cuéllara w przegranym 0:1 spotkaniu z Leganés.

Kategoria: Ogólne | Źródło: Plaza Deportiva | fot. Plaza Deportiva