Strona główna

Powrót Solera

Wojciech Ciuraj | 22.10.2020; 12:56

Obiecujący występ Hiszpana

Po wyjątkowo pechowym okresie przygotowawczym, Carlos Soler wreszcie wybiegł na boisko w podstawowym składzie. Mimo porażki, pomocnik wyróżniał się na tle drużyny o czym świadczą jego statystyki. Javi Gracia wielokrotnie podkreślał, że bardzo liczy na wszechstronnego wychowanka.

Trwająca kampania jest kluczowa dla Solera. Oczekuje się bowiem, że zawodnik stanie się jednym z nowych liderów drużyny i odegra kluczową rolę w skomplikowanym sezonie. Mimo młodego wieku, wychowanek klubu rozpoczyna swój piąty sezon w barwach Valencii. W ciągu ostatnich lat Soler był wykorzystywany na wszystkich pozycjach w drugiej linii. Wiele wskazuje na to, że Javi Gracia postawi na Hiszpana w środku pola gdzie zawodnik zaczynał swoją karierę.

W spotkaniu z Villarealem, Soler partnerował Danielowi Wassowi w centralnej części boiska. Odznaczył się asystą przy bramce Guedesa, a także bardo wysoką celnością podać – 41/42. Co ważne, wygenerował także 4 okazje swoim kolegom i był piłkarzem z największą liczbą odbiorów w drużynie nie licząc defensywy. Liczby, które uzyskał Soler występując w środku pola napawają optymizmem, tym bardziej że był to jego pierwszy występ po dłuższej przerwie. Pozostaje mieć nadzieję, że Javi Gracia wydobędzie z pomocnika jego najlepsze cechy i Soler rozegra sezon na miarę swojego talentu.

Kategoria: Ogólne | Źródło: SuperDeporte, fot. Superdeporte