Strona główna

Gracia: „Zrobiliśmy za mało by wygrać”

Wojciech Ciuraj | 20.10.2020; 15:04

Konferencja trenera

Szkoleniowiec Valencii był rozczarowany porażką w derbowym pojedynku. Podczas pomeczowej konferencji podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat obecnej sytuacji.

Ocena spotkania

"To był wyrównany mecz, choć rywal lepiej wszedł w mecz. Wraz z upływem czasu nasza gra wyglądała lepiej, a kiedy zaczęliśmy grać na odpowiednim poziomie straciliśmy decydującą bramkę. Musimy kontynuować naszą pracę bo mimo pozytywów zrobiliśmy za mało żeby wygrać."

Błąd Gabriela

"Tracimy bramki w początkowej fazie meczu, to niedopuszczalne i musimy wyeliminować tego typu błędy."

Zmiana obrazu gry po przerwie

"Chciałem by moja drużyna odzyskała kontrolę nad meczem. Mieliśmy parę kontrataków i bardzo dobrą sytuację Álexa Blanco. Niestety bramka Parejo pozbawiła nas wygranej, ale końcówka meczu mogła się podobać."

Dobra postawa Guedesa

"Jestem z niego bardzo zadowolony. Oprócz strzelenia bramki pracował dla zespołu. Musimy jednak dopracować szczegóły tak by dobre występy poszczególnych piłkarzy przekładały się na punkty."

Przyczyny problemów

"Tak jak wspomniałem, musimy lepiej wchodzić w mecz. Rywale zbyt łatwo wychodzą na prowadzenie w początkowej fazie spotkania co znacznie utrudnia nam realizacje planu. Musimy wyeliminować małe błędy, które przekładają się na końcowy rezultat. Trudno wygrywać mecze gdy od pierwszych minut trzeba gonić wynik."

Kangin

"Wszystkie zmiany, których dokonałem miały na celu poprawę naszej jakości. Cheryshev, Gameiro, Vallejo i Jason mieli określone zadania taktyczne. Nie wszyscy mogą grać. Wierzyłem, że te zmiany pomogą nam odwrócić losy spotkania."

Kategoria: Wywiady | Źródło: SuperDeporte, fot. Superdeporte