Strona główna

Villarreal vs. Valencia — zapowiedź

Bartłomiej Płonka | 18.10.2020; 14:44

Dani Parejo kontra Valencia

Po przerwie reprezentacyjnej do gry wracają rozgrywki Primera División. Przed Valencią trudne zadanie, bowiem Los Ches w niedzielę wybiorą się na Estadio de la Ceramica na mecz z Villarrealem.

Oczywiście czas przerwy reprezentacyjnej nie był spokojny w Valencii. W klubie nie dokonano żadnego transferu przychodzącego, a kilka dni po zamknięciu okienka Geoffrey Kondogbia napisał na swoim Instagramie: Oszukałeś najpierw trenera, a teraz mnie. Rozbiłeś ambity projekt. Dziękuję, Anilu Murthy. Pomocnik w swojej kwestii prawdopodobnie odnosił się do ewentualnego transferu. Podobno Valencia chciała oddać Kondogbię do Leeds, podczas gdy wcześniej obiecano mu przeprowadzkę do Atletico, jeśli tylko stołeczni wyłożą 20 mln euro.

Dziwnym trafem kilka dni później klub wydał komunikat, że Geoffrey Kondogbia doznał urazu i jego występ przeciwko Villarrealowi jest niemożliwy. To oczywiście nie ułatwia sprawy Javiemu Gracii, tym bardziej, że kontuzjowany również jest inny pomocnik, Vicente Esquerdo. Zdaniem dziennikarzy SuperDeporte w środku pola zobaczymy duet Soler - Racić, a Daniel Wass ponownie znajdzie się na prawej flance.

Przypuszczalny skład Valencii wg SuperDeporte: Jaume, Wass, Gabriel, Diakhaby, Gaya, KangIn, Soler, Racić, Guedes, Maxi, Gameiro

Po stronie Villarrealu oczywiście będzie można spotkać wiele znanych twarzy na czele z Danim Parejo, byłym kapitanem Valencii. Na ławce mecz powinni rozpocząć natomiast Jaume Costa i Francis Coquelin, którzy w poprzednim sezonie również występowali na Mestalla. Poza nimi, prawdopodobnie w wyjściowym składzie, zobaczymy Raula Albiola czy Paco Alcacera. Z kolei na ławce trenereskiej Żółtej Łodzi Podwodnej zasiądzie niemniej znany, Unai Emery.

Przypuszczalny skład Villarrealu wg SuperDeporte: Asenjo, Mario, Albiol, Pau Torres, Pedraza, Iborra, Parejo, Manu, Moi Gomez, Chukwueze, Paco

Przypominamy o tegorocznej edycji naszego Forumowego Typera.

Kategoria: Składy | Źródło: własne