Strona główna

Właściciel Leeds wykupi Valencię?

Bogdan Wójcik | 11.10.2020; 12:53

Andrea Radrizzani ostatnią deską ratunku?

Coraz więcej wskazuje na to, że Valencia została wystawiona na sprzedaż, a Peter Lim jest skłonny wysłuchać ofert od wszelkich biznesmenów i funduszy inwestycyjnych. Według prestiżowej gazety The Times, Andrea Radrizzani, 46-letni Włoski biznesmen będący m.in. właścicielem Eleven Sports oraz większościowym właścicielem Leeds United, może wykupić Valencię z rąk Meriton Holdings Limited.

Urodzony we Włoszech multimilioner doskonale zna trudną sytuację ekonomiczną Valencii. Mimo to, w ramach swojego projektu, który zakłada utworzenie centrum biznesowo-piłkarskiego na wzór Manchester City Group, Radrizzani rozważa możliwość zakupu walenckiego klubu. Zgodnie z informacjami podanymi przed brytyjski dziennik, Włoch zdaje sobie sprawę ze społecznych nacisków środowiska valencianistas na sprzedaż klubu przez Meriton Holdings Limited i wie, że może to być dobry moment na wkroczenie do akcji. Czeka on także na wieści o postępach prac nad nowym stadionem Valencii.

Wraz z upływem czasu, podejście kierownictwa Valencii stawało się coraz bardziej restrykcyjne względem wydatków na transfery oraz pensje zawodników, czego najlepszym dowodem jest to, że podmiot nie dokonał tego lata żadnych transferów, a dodatkowo pozbył się ośmiu graczy pierwszego zespołu. Jednym z nich był Rodrigo Moreno, który przeniósł się właśnie do Leeds, a więc klubu będącego własnością Radrizzaniego. Włoski biznesmen doskonale zna Petera Lima za sprawą Eleven Sports, którego jest właścicielem. Znany na polskim rynku nadawca sportowy posiada jedną ze swoich głównych siedzib w Singapurze, a więc w mieście pochodzenia Petera Lima, dzięki czemu obaj biznesmeni zachowują płynne relacje.

Andrea Radrizzani, promotor nowego, wielkiego Leeds

Andrea Radrizzani wylądował w Leeds United latem 2017 roku z jednym celem – przywrócić angielski klub do piłkarskiej elity. Pierwszy duży krok został poczyniony w ubiegłym sezonie, kiedy to zespół prowadzony przez Marcelo Bielsę powrócił do Premier League po 16 latach tułania się po drugiej lidze. W obecnym sezonie, z Rodrigo Moreno w składzie, podopieczni „El Loco” zamierzają kontynuować tworzenie historii tego zasłużonego klubu. Być może już niedługo Włoch postawi sobie za punkt honoru wyciągnięcie z niebytu kolejnego utytułowanego zespołu?

Kategoria: Ogólne | Źródło: The Times, El Desmarque | fot. el Desmarque