Strona główna

Niepewna sytuacja Kondogbii

Iwo Rubaszewski | 08.10.2020; 22:49

Czy pomocnik opuści Mestalla?

Geoffrey Kondogbia może odejść z Valencii, mimo że letnie okno transferowe dobiegło już końca. Znaczne zainteresowanie pomocnikiem wykazuje ligowy rywal Los Ches - Atlético Madryt.

W hiszpańskich mediach mówi się, że reprezentant Republiki Środkowoafrykańskiej ma zostać zastępcą Thomasa Partey’a. Ghańczyk opuścił Wanda Metropolitano na rzecz Arsenalu w ostatnich godzinach deadline day. W drugą stronę w ramach wypożyczenia powędrował Lucas Torreira, jednak stołeczny chce poszukać jeszcze jednego wzmocnienia środka pola. Sytuację Los Colchoneros komplikują przepisy La Liga, które pozwalają sprowadzić zawodnika z rynku krajowego poza oknem, ale Atlético może przeznaczyć na jego zakup jedynie 25% pieniędzy zarobionych na transferze Thomasa. Pomocnik kosztował 50 mln €, lecz do kasy „Materacy” trafi 45 mln, gdyż 10% kwoty zapewniło sobie Leganés (w zespole spod Madrytu był jedynie na testach, jednak klubowi udało się zagwarantować sobie częściowe prawo własności jego karty zawodniczej). Ostatecznie Atlético będzie mogło przeznaczyć na transfer ok. 11,25 mln €. Dodatkowym problemem związanym z ewentualnym transferem zawodnika „Nietoperzy” byłby brak możliwości zarejestrowania pomocnika do kadry grającej w Lidze Mistrzów.

Decyzja Valencii jest jednak jasna: oferta za Kondogbię nie będzie negocjowana i jedyny sposób w jaki można pozyskać piłkarza to wpłacenie klauzuli. Rzeczona klauzula wynosi obecnie 80 mln €, jednak zgodnie z kontraktem zawodnika, 1. stycznia 2021 roku ulegnie ona zmianie i będzie wynosiła 30 mln €. PlazaDeportiva informuje jednak, że zespół z Madrytu spróbuje innej drogi pozyskania 27-latka. Atleti chce zaproponować wypożyczenie do końca sezonu, za które zapłaci 1,2 mln €. Następnie ma zamiar dopłacić kwotę wahającą się między 10. a 12. mln €, by pozyskać pomocnika na stałe.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: El Desmarque | PlazaDeportiva | AS | transfery.info | fot. El Desmarque