Strona główna

PSG zainteresowane Kondogbią

Wojciech Ciuraj | 09.09.2020; 19:35

Paryżanie badają sytuację pomocnika

Włodarze finalisty tegorocznej edycji Ligi Mistrzów szykują się do kolejnego sezonu. Wśród piłkarzy, którzy mogliby wzmocnić mistrza Francji wymienia się Geoffreya Kondogbię. Zawodnik Valencii idealnie wpisuje się w poszukiwany profil zawodnika, a chaos panujący w klubie zachęca potencjalnych nabywców do składania ofert.

Włodarze PSG rozczarowani klęską z Bayernem zamierzają w kolejnym sezonie powalczyć o sukces na arenie międzynarodowej. Jedną z pozycji, którą chcą wzmocnić jest środek pola. Francuzi intensywnie zabiegali o transfer Sergeja Milinkovića-Savića, jednak Serb zdecydował się pozostać w Lazio na kolejny sezon. Drugim nazwiskiem na liście dyrektora sportowego PSG - Leonardo jest Geoffrey Kondogbia. Reprezentant Republiki Środkowej Afryki doskonale zna realia ligi francuskiej i byłby odpowiedzią na potrzeby Thomasa Tuchela. Dzięki swojej sile fizycznej, a także dobremu wyszkoleniu technicznemu, Kondogbia wzbudza zainteresowanie wielu mocnych drużyn.

Sam piłkarz byłby skłonny opuścić Hiszpanię w przypadku transferu do większego klubu. Mistrzowie Francji będą chcieli wykorzystać trudną sytuację Valencii składając oferty znacznie poniżej klauzuli wykupu pomocnika, która wynosi 80 mln €.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: SuperDeporte, fot. Superdeporte