Strona główna

Villarreal negocjuje z Paulistą

Artur Lipka | 11.08.2020; 19:45

Kolejna okazja dla rywala

Villarreal nie zatrzymuje się. Po zagwarantowaniu sobie kupna Francisa Coquelina i Daniego Parejo, „Żółta Łódź Podwodna" negocjuje teraz transfer obrońcy Valencii, Gabriela Paulisty.

Wyprzedaż w Valencii trwa w najlepsze, a najbardziej na tym korzysta lokalny rywal. Jak podaje radio Cope, do wspomnianej dwójki pomocników dołączyć może Gabriel Paulista. Negocjacje wciąż trwają i mówi się, że „Nietoperze" może zadowolić kwota 8 mln €, co jest sumą znacznie zaniżoną w stosunku do wartości rynkowej obrońcy.

Paulista jeszcze niedawno był wymieniany wśród zawodników nie na sprzedaż i mającym być kręgosłupem Valencii. Dlatego nagła informacja o możliwości odejścia Brazylijczyka z Mestalla wzbudza dodatkowe zdziwienie.

Cała sytuacja potęguje wrażenie, że władze „Los Ches" nie mają konkretnego planu na przyszły sezon. Transfer Paulisty do Villarrealu znacznie osłabi i tak już nadwątloną, po kontuzji i później odejściu Ezequiela Garaya, obronę Valencii. Z środkowych obrońców zostaną niepewni Diakhaby i Mangala oraz niedoświadczony Guillamon. Jeśli w miejsce Brazylijczyka nie przyjdzie doświadczony i solidny stoper, będzie można się obawiać, że wyniki „Nietoperzy" w przyszłym sezonie będą jeszcze gorsze.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: El Desmarque, Cope | fot. Super Deporte