Strona główna

Parejo i Coquelin przejdą do Villarrealu

Zdzisław Lewicki | 11.08.2020; 00:03

Meriton CF w akcji

Zdaniem Héctora Gómeza, duet Daniel Parejo i Francis Coquelin za 8 milionów euro + zmienne przeniesie się na Estadio de la Cerámica. Rynkowa wartość obu piłkarzy, według transfermarktu, to 34 miliony euro. Czekamy na oficjalne potwierdzenie informacji.

Trwa chaotyczna wyprzedaż w Valencii. Ze względu na brak awansu do europejskich pucharów, spadek przychodów z dni meczowych oraz, przede wszystkim, katastrofalne zarządzanie, w kasie klubowej zionie pustkami.

Nieznaczną część leja finansowego wypełnił wyjątkowo niekorzystny transfer Ferrana do Manchesteru City, jednak zgodnie z zapowiedziami, właściwy bazarek dopiero się zaczął.

Dziś rozpoczęły się przygotowania do nowego sezonu, na początek testy medyczne.

Coquelin otrzymał zezwolenie na odpuszczenie testów, jako że jego transfer już w weekend uważano za zamknięty. Pomimo to, Francuz przyjechał dziś do centrum szkoleniowego przywitać się z kolegami z byłej już drużyny i spakować swoje rzeczy. 29-latek przyszedł z Arsenalu w styczniu 2018 roku za 10 milionów euro + zmienne, jego cena sprzedaży ma wynieść 8 milionów + zmienne.

Dani Parejo pojawił się na testach jeszcze jako kapitan i pełnoprawny członek kadry. Dziennikarze spodziewają się jednak, że 2-letni kontrakt Hiszpana zostanie rozwiązany lub kwota transferu będzie znacznie poniżej wartości rynkowej.

Marcos Senna miał powiedzieć kiedyś, że Villarrealowi do wejścia na stałe do ligowej czołówki brakuje przede wszystkim trofeów – być może to jednak słabość sąsiadującej Valencii okaże się punktem przełomowym w ich historii.

W środę Villarreal zaprezentuje nowego szkoleniowca, niejakiego Unaia Emery’ego. Tymczasem tego samego dnia w Walencji zaplanowano protesty kibiców; głównym postulatem jest rezygnacja Petera Lima.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: Twitter / Las Provincias