Strona główna

Higuaín nowym napastnikiem?

Wojciech Ciuraj | 07.08.2020; 13:12

Zawodnik wróci do Hiszpanii?

Wśród licznych doniesień na temat kształtu kadry w nowej kampanii, do najciekawszych należą plotki łączące z klubem Gonzalo Higuaína. Zdaniem włoskich mediów transfer ten może dojść do skutku, mimo problemów Valencii.

Wiele wskazuje na to, że Argentyńczyk wkrótce rozpocznie ostatni etap w swojej bogatej karierze. Kontrakt napastnika z Juventusem obowiązuje jeszcze przez rok, jednak mistrzowie Włoch są zdecydowani na przebudowę zespołu, której ofiarą ma być między innymi doświadczony snajper. Początkowo włoskie media mówiły o zainteresowaniu Rodrigo i Kondogbią, którzy mogliby być częścią tej operacji. Obecnie jednak Juventus bierze także pod uwagę możliwość rozwiązania kontraktu 33-latka, co znacznie odciążyłoby budżet płac. Ten wariant byłby też najkorzystniejszy dla Valencii, o ile Higuaín dostosowałby swój prawdopodobnie ostatni kontrakt w europejskim futbolu do ograniczonych możliwości Nietoperzy.

Niewykluczone, że transfer ten będzie możliwy do przeprowadzenia dopiero pod koniec przedłużonego letniego okienka. W obecnym sezonie Argentyńczyk strzelił 8 bramek w Serie A, pełniąc głównie rolę rezerwowego. Transfermarkt wycenia Higuaína na 25,5 mln euro.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: Deportevalenciano, fot.Bleacher report