Strona główna

Mathieu: „Nie chciałem do Barcelony”

Mateusz Nowacki | 03.08.2020; 18:02

Pożegnalny wywiad Francuza

Na zakończenie swojej kariery, Jérémy Mathieu udzielił obszernego wywiadu, w którym m.in. przedstawił kulisy opuszczenia przez niego Valencii na rzecz Barcelony.

O powodach opuszczenia Valencii

Opuściłem Valencię przez prezydenta. Nie chciałem jechać do Barcelony, ponieważ w Valencii byłem kapitanem. Propozycja przyszła, gdy poczułem się bardzo szczęśliwy i bardzo ważny. Trochę bałem się jechać do Barcelony, ponieważ nie sądziłem, że jestem na to przygotowany. Miałem wątpliwości.

O najlepszym etapie w karierze

W Valencii spędziłem najlepsze momenty w mojej karierze. Tam byłem najszczęśliwszy. To było pięć dobrych lat bez trofeum, ale ten klub dał mi wszystko. Otrzymałem zaufanie i prawie zagraliśmy w finale Ligi Europy, ale w ostatniej sekundzie przegraliśmy z Sevillą.

O propozycji Barcelony

Barcelona złożyła mi propozycję, o trzeciej nad ranem spisałem swoje oczekiwania i poszedłem na spotkanie z prezydentem i dyrektorem sportowym Rufete. Powiedziałem im, że jeśli mi to dadzą to zostanę, ale powiedzieli, że nie mogą. Zaproponowali mi 200 000 € rocznie i powiedzieli mi, że nie chcą dawać mi więcej, a ja powiedziałem: cóż, jadę do Barcelony.

Kategoria: Wywiady | Źródło: SuperDeporte | fot. football365.fr