Wysoka porażka w Madrycie

Karol Kotlarz | 19.06.2020; 00:05

Real ogrywa Valencię

„Nietoperze” wrócą do domu bez punktów. Przez 45 minut podopieczni Alberta Celadesa dzielnie bronili się przed stratą gola, jednak w drugiej połowie Cillessen musiał aż trzykrotnie sięgać do siatki po piłkę. Bramki zdobyli Benzema (dwie) i Asensio.

Na spotkanie rozgrywane w nietypowym miejscu, bo na Estadio Alfredo Di Stéfano, Albert Celades dokonał kilku zmian w pierwszej jedenastce. Obok Guillamóna zagrał Mangala, na prawej obronie pojawił się Wass, zaś Guedesa zastąpił Ferran. Od pierwszych minut to gospodarze dyktowali tempo gry. Strzałem z dystansu Cillessena próbował zaskoczyć Casemiro. Kilka minut później na bramkę Valencii uderzali Kroos i Hazard, lecz golkiper „Nietoperzy” ustawił się odpowiednio i poradził sobie bezbłędnie. Niespodziewanie przyszła odpowiedź ze strony gości. Maxi Gómez wypuścił podaniem Rodrigo, który popędził do przodu i oddał strzał na bramkę, lecz futbolówka po palcach Courtoisa odbiła się od słupka.

Kilka minut później składną akcję lewą stroną przeprowadziła Valencia. Gayà dośrodkował w pole karne, piłkę źle wybił Carvajal, po chwili trafiła do Solera, który podał w kierunku wbiegającego Rodrigo, a ten umieścił ją w siatce. Po drodze futbolówka odbiła się od obrońcy, którego uwagę absorbował Maxi Gómez. To wydarzenie spowodowało, że arbiter skorzystał z VAR. Po długiej analizie sytuacji sędzia nie uznał gola, dopatrując się spalonego.

Kolejne minuty upływały pod znakiem przewagi zespołu z Madrytu, a najbliższy zdobycia gola był Carvajal. Ponownie dobra interwencja Cillessena zapobiegła nieszczęściu. W końcówce pierwszej połowy Valencia dwukrotnie zagroziła bramce gospodarzy. Najpierw Kondogbia strzałem z dystansu zmusił do wysiłku Courtoisa, zaś po chwili składna akcja zakończyła się zablokowanym, niestety, uderzeniem Ferrana. Piłkarze zeszli do szatni przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ większej zmianie, a Real nadal kontrolował przebieg meczu. Groźny strzał Valverde pewnie obronił Cillessen. Celades dokonał podwójnej zmiany: na boisku pojawili się Guedes i Gameiro, a opuścili je Ferran i Maxi Gómez. Real nadal naciskał, co w końcu przełożyło się na bramkę. Po stracie piłki przez Gameiro lewą stroną szarżował Hazard, zszedł do środka, po czym zagrał do Modricia, który błyskawicznie oddał futbolówkę w kierunku Belga. Ten zaś podał do Benzemy, który pewnym strzałem pokonał Cillessena. 0:1.

Gospodarze nadal groźnie atakowali bramkę Valencii. Strzał z dystansu Modricia sparował na rzut rożny Jasper Cillessen. Trener Los Ches zareagował na przewagę Realu kolejnymi zmianami. Daniego Parejo i Carlosa Solera zastąpili Francis Coquelin oraz Dienis Czeryszew. Obraz gry nadal nie uległ większej zmianie, a Valencia została zepchnięta do defensywy. Korzystali na tym piłkarze gospodarzy, którzy podwyższyli wynik spotkania. Z lewej strony Dośrodkowywał Mendy, piłka trafiła do Asensio, który przed chwilą pojawił się na placu gry, ten uderzył z pierwszej piłki i zmieścił piłkę w bramce. 0:2.

Ostatnią zmianę wykorzystał Albert Celades – Kang-In Lee zastąpił Rodrigo Moreno. Niestety Valencia nadal nie potrafiła przebić się pod bramkę Courtoisa. Z kolei gospodarze meczu nadal atakowali. Bliski zdobycia gola po strzale z rzutu wolnego był Kroos, lecz Cillessen wybił futbolówkę na rzut rożny. Po chwili wynik ponownie uległ zmianie. Piłkę odzyskał Casemiro, ta trafiła do Benzemy. Napastnik wyszukał Asensio na prawym skrzydle, ten oddał futbolówkę do Francuza, który w ekwilibrystyczny sposób opanował ją w polu karnym i posłał do siatki. 0:3.

Valencia kończyła mecz w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę za kopnięcie rywala otrzymał Kang-In Lee. Spotkanie zakończyło się porażką Los Ches 0:3. Okazja do zdobycia pierwszego kompletu punktów po wznowieniu rozgrywek już w najbliższą niedzielę, 21 czerwca. Na Mestalla podopieczni Alberta Celadesa zmierzą się z Osasuną.