Strona główna

Wass wróci do pomocy?

Karol Kotlarz | 08.06.2020; 12:47

Plan Celadesa na Duńczyka

LaLiga wraca do gry, a czas na przeprowadzenie 11 kolejek jest ograniczony. Mecze odbywać się będą co kilka dni, co może odbić się negatywnie na kondycji i zdrowiu zawodników. Albert Celades planuje zapobiec zmęczeniu swoich środkowych pomocników przesuwając do tej formacji Daniela Wassa.

Podopieczni Alberta Celadesa rozegrają 11 kolejek w 34 dni. Częstotliwość rozgrywania tylu spotkań oraz długa przerwa bez treningów sprawia, że trener będzie musiał szukać alternatywnych rozwiązań w zestawieniu personalnym, a każdy gracz mogący wystąpić na więcej niż jednej pozycji jest na wagę złota. Takim uniwersalnym zawodnikiem w kadrze „Nietoperzy” jest Daniel Wass.

Gra w centralnej strefie boiska nie jest niczym nowym dla Duńczyka, który od dłuższego czasu wystawiany jest na prawej stronie defensywy. Wass grywał już jako środkowy pomocnik zarówno w Valencii, jak i w poprzednim klubie, Celcie Vigo. W ostatnim czasie na zajęciach Los Ches podczas gierek treningowych 31-latek wystawiany był w parze z Kondogbią w środku pola, zaś miejsce na prawej obronie zajmowali Florenzi lub Correia.

Kategoria: Ogólne | Źródło: El Desmarque | Fot. El Desmarque