Strona główna

Piccini przejdzie operację (Aktualizacja!)

Karol Kotlarz | 18.05.2020; 17:33

Koniec sezonu dla Włocha?

Kilka miesięcy temu Cristiano Piccini doznał urazu rzepki, który wykluczył go z gry na długi okres czasu. Obrońca musi przejść niezbędną operację, która wyklucza jego powrót w trwającym sezonie, o ile ten zostanie wznowiony.

Oficjalny komunikat Valencii CF:

Cristiano Piccini zostanie poddany operacji we wtorek, 19 maja, w szpitalu IMED w Walencji. Procedura polega na usunięciu płytek i śrub, używanych do osteosyntezy w operacji rekonstrukcyjnej, którą przeszedł z powodu złamanej prawej rzepki w sierpniu 2019 r.

Piccini po wznowieniu treningów odczuwał lekki dyskomfort w kontuzjowanej nodze z powodu obecności płytek i śrub, dlatego też klub zadecydował o przeprowadzeniu operacji. Obrońca wróci do gry w przyszłym sezonie.

Aktualizacja

Cristiano Piccini przeszedł operację we wtorek w szpitalu IMED w Walencji. Procedura polegała na usunięciu płytek i śrub z jego prawej rzepki, stosowanej w leczeniu złamania, które spowodowało, że nie grał w 2020 r.

Włoski obrońca przejdzie teraz program regeneracji i rehabilitacji, z nadzieją, że będzie dostępny, aby pomóc drużynie w ostatnich 11 meczach sezonu LaLiga 2019/20.

Cristiano Piccini jest już po operacji. Wbrew wcześniejszym doniesieniom jest szansa na powrót obrońcy do gry w obecnym sezonie, o ile zostanie wznowiony. Taką informację przekazał sam zawodnik oraz możemy o tym przeczytać w wydanym przez Valencię komunikacie.

Kategoria: Raporty Medyczne | Źródło: valenciacf.com | El Desmarque Valencia