Strona główna

Valencia obserwuje Mohameda Simakana

Artur Lipka | 09.05.2020; 13:36

Czy francuski talent wzmocni obronę?

Valencia w dalszym ciągu monitoruje rynek w poszukiwaniu wzmocnień. Tym razem zainteresowanie „Nietoperzy” przyciągnął 20-letni środkowy obrońca RC Strasbourga, Mohamed Simakan.

Dla utalentowanego Francuza obecny sezon jest pierwszym w poważnej piłce i można go zaliczyć do udanych. Rozegrał 19 meczów w Ligue 1 oraz 5 w kwalifikacjach do Ligi Europy, we wszystkich spisywał się co najmniej solidnie.

Simakan mierzy 187 cm wzrostu, jest szybki i silny, dzięki czemu świetnie sobie radzi zarówno w powietrzu jak i w pojedynkach biegowych. Zazwyczaj podejmuje dobre decyzje przy interwencjach, dzięki czemu nie raz przerywał groźne akcje przeciwnych drużyn. Jego inną zaletą jest uniwersalność. Mohamed może grać także na prawej obronie, gdzie trener Strasbourga wystawiał go częściej niż na środku. Wadą 20-latka jest ofensywa, gdzie nie spisuje się tak dobrze jak w obronie. Do poprawienia jest rozgrywanie piłki i dośrodkowania.

Problemem przy transferze Francuza może być konkurencja, w postaci m.in. AC Milanu oraz stosunkowo wysoka cena. Mówi się o kwocie pomiędzy 15, a 20 mln €, jednakże w związku z kryzysem, może ona spaść.

Pytanie brzmi czy taki zawodnik jest potrzebny „Nietoperzom”. Środek obrony wymaga wzmocnienia, ale na rynku są inne, tańsze opcje np. Mohammed Salisu, Mateo Musacchio czy Diogo Leite. Zaś prawą obronę obsadzają Cristiano Piccini, Daniel Wass i Alessandro Florenzi. Wszyscy trzej to solidni zawodnicy, choć pierwszy dopiero wraca po kontuzji rzepki, Duńczyk nie jest nominalnym bocznym obrońcą, a co do sytuacji Florenziego, nie ma jeszcze pewności czy Włoch zostanie na kolejny sezon, czy wróci do Rzymu. W związku z tym władze sportowe Valencii mają się nad czym zastanawiać. Do otwarcia okna transferowego zostały jeszcze dwa miesiące, przez które wiele może się zmienić. Czas pokaże, które opcje zostaną wybrane.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: Super Deporte | fot. Super Deporte