Strona główna

Cilessen wróci do Ajaxu?

Mateusz Nowacki | 29.04.2020; 23:34

Potencjalne rotacje w bramce Valencii

Obecny sezon w wykonaniu Jaspera Cilessena nie można uznać za udany. Z tego też powodu 31-letni Holender może opuścić Valencię na rzecz Ajaxu Amsterdam. Jego następcą może zostać Neto lub Vicente Guaita.

Słaba dyspozycja Cilessena w Valencii sprawiła, że coraz częściej jest on tematem spekulacji transferowych. Jak podaje holenderski Telegraaf, obecny golkiper Amsterdamczyków, Adnré Onana znalazł się w orbicie zainteresowań FC Barcelony. W przypadku transferu Kameruńczyka do Ajaxu miałby wrócić Jasper Cilessen.

Zainteresowanie Barcelony skomentował agent Onany, Albert Botines:

Obecna sytuacja w Barcelonie również odgrywa pewną rolę. Klub musi dokonać korekt finansowych i zasugerował on zaangażowanie niektórych obecnych bramkarzy w tą operację.

Jeśli doszłoby do transferu Onany do Barcelony to pod znakiem zapytania znalazła by się obecność na Camp Nou innego bramkarza - Neto. Niewykluczone, że mógłby on powrócić na Mestalla.

W przypadku sprzedaży Cilessena do Ajaxu, jego budżetowym następcą mógłby być zostać inny ex-valencianista - Vincente Guaita. 33-letniemu wychowankowi Valencii obecny kontrakt z Crystal Palace wygasa w czerwcu 2021 roku.

Przypomnijmy, że zeszłego lata Jasper Cilessen przeszedł do Valencii z Barcelony za 35 mln €, z kolei w drugą stronę za 26 mln € + 9 mln € zmiennych powędrował Neto.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: PlazaDeportiva | Telegraaf | La Razon | fot. SuperDeporte