Był taki mecz #7

Bartłomiej Płonka | 18.04.2020; 16:59

Wielki powrót do Ligi Mistrzów - Bursaspor 0:4 Valencia

W 2010 roku Los Ches powrócili do Ligi Mistrzów. Unai Emery i jego piłkarze kapitalnie przywitali się z rozgrywkami ogrywając na wyjeździe ówczesnego mistrza Turcji aż 4:0.

Ekipa z Estadio Mestalla nie trafiła do łatwej grupy. Oprócz Bursasporu znalazły się w niej ekipy Glasgow Rangers i Manchesteru United. Inauguracja miała miejsce na gorącym terenie w Turcji i można było spodziewać się niełatwej przeprawy.

Jak się okazało, Valencia tego wieczoru nie dała rywalom szans. Już w 16. minucie niesamowitym strzałem z około 30 metrów popisał się Tino Costa, a futbolówka wylądowała w siatce gospodarzy. Kilka minut przed przerwą, Argentyńczyk znów uderzał z dystansu, tym razem korzystając z rzutu wolnego. Do szczęścia brakowało niewiele, bowiem piłka odbiła się od słupka, ale skuteczną dobitkę zaliczył Aritz Aduriz.

Obszerny skrót spotkania:

Valencia zamknęła spotkanie po nieco ponad dwudziestu minutach drugiej odsłony. Najpierw bramkę zdobył Pablo Hernandez, a następnie wzorowo przeprowadzony kontratak wykończył Roberto Soldado. Cały pojedynek Los Ches wygrali aż 4:0 i znakomicie rozpoczęli sezon w Lidze Mistrzów.

Unai Emery razem z Valencią wyszedł z grupy na drugim miejscu. Do zajęcia pierwszej pozycji zabrakło trzech punktów, a przewaga nad trzecimi Rangersami wyniosła sześć oczek. W 1/8 finału Blanquinegros zatrzymało jednak Schalke.