Valencia odpada z Pucharu Króla

Michał Muszyński | 04.02.2020; 23:08

Dublet byłego napastnika Los Ches

Na ćwierćfinale Valencia zakończyła swoją przygodę z Pucharem Króla. Podopieczni Alberta Celadesa grając w mocnym składzie ulegli na Estadio Nuevo Los Cármenes mejscowej Granadzie 1:2. Bramki dla gospodarzy zdobywał Roberto Soldado (dwie). Trafienie dla „Nietoperzy" zaliczył Rodrigo.

Na ćwierćfinałową potyczkę z Granadą Alert Celades postanowił wytoczyć swoje najcięższe działa. I tak, w wyjściowym składzie wybiegli m.in. Daniel Parejo, Maxi Gómez, Francis Coquelin czy Rodrigo Moreno. Na ławce pojawił się po raz pierwszy od października Gonçalo Guedes. Wobec kontuzji Garaya duet obrońców utworzyli Gabriel oraz Diakhaby.

Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze. Już w trzeciej minucie na tablicy wyniku widniało jednobramkowe prowadzenie Granady. W kierunku pola karnego Domenecha pomknął ex- zawodnik Valencii — Roberto Soldado. Hiszpan wobec rażącej bierności defensorów „Nietoperzy” zdecydował się oddać potężny strzał na bramkę przełamując rękę interweniującego Jaume. 1:0. Kilka minut później próbował Vadillo, lecz udanie interweniował bramkarz gości.

Valencia tuż przed upływem pierwszego kwadransa zdołała umieścić piłkę w siatce za sprawą Rodrigo, któremu świetne podanie posłał Parejo. Hiszpański napastnik płaskim strzałem po długim słupku umieścił futbolówkę w bramce, lecz poprzez analizę VAR, sędzia Gónzalez Gónzalez dopatrzył się spalonego i anulował gola. Trzy minuty później Granada mogła prowadzić dwiema bramkami – po akcji Puertasa na prawej flance w słupek uderzył bardzo aktywny Foulquier. Valencia nie pozostawała dłużna i chwilę później na bramkę Escandella uderzał Maxi Gómez po centrze Wassa. Strzał Urugwajczyka ofiarnie zablokował jeden z defensorów Granady.

Kibice zgromadzeni na Estadio Nuevo Los Cármenes mogli obserwować bardzo żywe spotkanie, obfitujące w wiele okazji podbramkowych. Po raz kolejny próbował Foulquier po zejściu z prawej strony i strzale prawą nogą – niecelnie. W ekipie „Nietoperzy” szczęścia próbował Soler uderzając z 17. metrów lecz wprost w środek bramki. W 30. minucie gospodarze po Ra drugi obili słupek bramki Jaume. Tym razem pecha miał Carlos Fernandez. Kilka minut póżniej okazję miał Puertas minimalnie posyłając piłkę obok słupka Valencii.

Gościom udało się jeszcze przed przerwą doprowadzić do wyrównania. Dobrą wrzutką ponad obrońcami Granady popisał się Francis Coquelin. Francuz odnalazł podaniem Rodrigo Moreno, któremu nie pozostało nic innego jak tylko dołożyć nogę i skierować futbolówkę do bramki! 1:1! Tuż przed końcem pierwszej odsłony spotkania swoje okazje mieli jeszcze wspomniany Rodrigo oraz Maxi Gómez. Strzały obu zostały jednak zablokowane.

Druga połowa nie obfitowała już w taką ilość okazji podbramkowych jaką mogliśmy oglądać w ciągu pierwszych 45 minut. Strzału lewą nogą próbował Ferran, lecz posłał piłkę wyraźnie obok bramki. W 69. minucie pojawił się długo wyczekiwany Gonçalo Guedes zmieniając Ferrana Torresa. Portugalczyk popisał się kilkoma dryblingami dając się faulować bezradnym zawodnikom Granady. Mimo przewagi w posiadaniu piłki, to gospodarze częściej stwarzali zagrożenie pod bramką rywala. W 79. minucie uderzał Machis z lewej nogi po wcześniejszym zejściu z prawego skrzydła, ale bez większych problemów obronił Jaume. Kiedy wszystko wskazywało na dogrywkę, w 92. minucie po centrze z rzutu rożnego sędzia dopatrzył się kontaktu piłki z ręką Jaume Costy i po analizie VAR wskazał na „wapno”. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł nie kto inny jak Roberto Soldado. Snajper Granady pewnym strzałem pokonał Jaume i dał swojej drużynie zwycięstwo oraz awans do półfinału Pucharu Króla.