Wyszarpane zwycięstwo nad Celtą

Karol Kotlarz | 01.02.2020; 23:01

Valencia z kompletem punktów

Podopieczni Alberta Celadesa pomimo iż nie zachwycili swoją grą, zdołali pokonać Celtę na Mestalla. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Carlos Soler, dla którego był to setny występ w LaLiga w barwach „Nietoperzy”. Tym samym, przynajmniej do rozegrania niedzielnych spotkań, Valencia awansuje na czwarte miejsce w tabeli.

Od początku spotkania szansę gry otrzymał nowy nabytek Valencii, Alessandro Florenzi. W ataku obok Gómeza pojawił się Ferran, a miejsce na prawym skrzydle zajął Wass. Już w drugiej minucie gospodarze zagrozili bramce Celty – Ferran dograł do Wassa, a Duńczykowi niewiele zabrakło, by pokonać Rubéna Blanco. Golkiper wybił piłkę na rzut rożny. W odpowiedzi strzał głową w wykonaniu Fernándeza minął bramkę Los Ches. Po chwili umiejętności Jaume sprawdził Iago Aspas, lecz bramkarz pewnie obronił uderzenie.

Szansę na gola w debiucie miał Florenzi po długim podaniu Garaya. Włoch oddał strzał z woleja, który sprawił problemy bramkarzowi gości. W kolejnych minutach to Celta prezentowała się lepiej, choć podopieczni Óscara Garcíi nie potrafili pokonać Jaume. Na domiar złego po jednej z interwencji urazu doznał Garay, który co prawda wrócił na boisku, lecz po kilku minutach został ostatecznie zmieniony przez Diakhaby’ego. Pierwsza połowa dobiegła końca, a na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Po zmianie stron Valencia odważniej ruszyła do przodu, jednak to Celta była bliższa zdobycia gola. Uderzenie Aspasa z rzutu wolnego obronił tuż przed linią bramkową... Dani Parejo, który wybił futbolówkę głową. Drugiej zmiany dokonał Celades – Florenziego zastąpił Rodrigo. Goście coraz lepiej poczynali sobie pod bramką „Nietoperzy”, a groźne strzały oddawali Aspas czy Fernández. Gospodarze odpowiedzieli uderzeniami Gayi i Rodrigo, niestety niecelnymi. Przy kolejnym strzale w wykonaniu Fernándeza popisał się Jaume, który zasłonięty przez defensywę zatrzymał napastnika Celty. Z kolei czujność Rubéna Blanco postanowił sprawdzić Maxi Gómez, jednak golkiper poradził sobie z jego strzałem.

Na zmianę wyniku trzeba było czekać do 77. minuty. Diakhaby wypuścił Ferrana lewym skrzydłem, ten zewnętrzną częścią stopy dograł w pole karne, gdzie piłka odbiła się w górę od interweniującego obrońcy. Futbolówkę głową w kierunku Solera zgrał Rodrigo, a wychowanek Valencii celnym strzałem pokonał golkipera gości! 1:0!

Kilka minut później dobrą sytuację miał Rodrigo, który ograł obrońców i oddał uderzenie, jednak wprost w bramkarza. Ostatniej zmiany dokonał Albert Celades, wpuszczając na boisko Gameiro w miejsce Gómeza. Celta do końca meczu próbowała wyrównać stan spotkania, lecz bez skutku. Valencia wygrywa na Mestalla 1:0, robiąc kolejny krok w walce o grę w Lidze Mistrzów.