Strona główna

Dwóch napastników kontuzjowanych

Karol Kotlarz | 13.12.2019; 01:35

Urazy snajperów

Mecz z Realem Madryt zbliża się wielkimi krokami. Valencia podejdzie do tego spotkania osłabiona w ofensywie, bowiem kontuzjowani są Maxi Gómez oraz Kevin Gameiro.

Francuz doznał urazu podczas ostatniego spotkania „Nietoperzy” z Ajaxem, przez co opuścił boisko przed czasem. Badania wykazały problemy z mięśniem dwugłowym uda napastnika. Gameiro nie trenuje na razie z zespołem, przeszedł jedynie sesję na siłowni. Występ Francuza przeciwko Realowi jest wykluczony - ma on pauzować blisko dwa tygodnie.

Z kolei Maxi Gómez nie pojawił się w kadrze na mecz z Ajaxem, po tym jak doznał kontuzji w meczu z Levante. Urugwajczyk ból mięśnia dwugłowego uda poczuł dopiero dzień po spotkaniu, a przeprowadzone testy wykluczyły jego możliwość gry w starciu w ramach Ligi Mistrzów. Znany jest przybliżony termin powrotu napastnika – ma on pauzować około trzech tygodni, wobec tego w tym roku kalendarzowym już się nie pojawi na boisku. Pierwszą okazją do gry może być mecz z Eibar 4 stycznia, jednak sztab szkoleniowy chce, aby Gómez był gotowy na Superpuchar Hiszpanii.

Są jednak dobre wieści z zajęć. Pełny trening wykonali Dienis Czeryszew oraz Geoffrey Kondogbia i wiele wskazuje na to, że znajdą się wśród powołanych na spotkanie z Realem Madryt.

Kategoria: Raporty Medyczne | Źródło: El Desmarque Valencia