Strona główna

Cillessen opuści mecz z Ajaxem?

Karol Kotlarz | 09.12.2019; 13:03

Problemy zdrowotne bramkarza

Już we wtorek Valencia zmierzy się w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów z Ajaxem. Wszystko wskazuje na to, że w spotkaniu tym nie wystąpi Jasper Cillessen, zmagający się z kontuzją nogi.

W tygodniu poprzedzającym mecz derbowy z Levante Holender skarżył się na ból pleców, opuścił nawet z tego powodu czwartkowy trening, jednak ostatecznie zdołał wystąpić w spotkaniu rozegranym na Ciutat de València. Podczas starcia, już w pierwszej połowie, bramkarz zgłosił jednak problemy z nogą, które uniemożliwiły mi dalszy występ. Wstępne testy wykazały, że Cillessen doznał urazu mięśnia płaszczkowatego.

Czasu do spotkania w Amsterdamie już coraz mniej, więc występ Holendra stoi pod ogromnym znakiem zapytania. W poniedziałek golkiper ma przejść niezbędne testy, które określą poziom zaawansowania kontuzji. Nieoficjalnie mówi się o przynajmniej dwutygodniowej przerwie w grze bramkarza.

Wieści z treningu

Nieobecny podczas ostatnich zajęć przed wylotem do Amsterdamu był Maxi Gómez. Napastnik doznał drobnego urazu i został odesłany na siłownię w ramach ostrożności. Ponadto, na zajęciach pojawił się też powracający do zdrowia po kontuzji Geoffrey Kondogbia. W treningu uczestniczyło czterech zawodników Mestallety: Rivero, Bernad, Yunus i Esquerdo.

Kategoria: Raporty Medyczne | Źródło: El Desmarque Valencia | Plaza Deportiva