Strona główna

Trzech graczy wróci na derby?

Karol Kotlarz | 05.12.2019; 18:11

Sytuacja kontuzjowanych zawodników

Derby z Levante zbliżają się wielkimi krokami, a wciąż nie wiadomo ilu piłkarzy z pierwszej drużyny będzie miał do dyspozycji Albert Celades. Wszystko wskazuje na to, że do składu powrócą zmagający się ostatnio z urazami Mouctar Diakhaby, Dienis Czeryszew oraz Ezequiel Garay.

Mouctar Diakhaby

Obrońca powrócił do treningów z zespołem po kontuzji mięśnia uda. Powrót do zdrowia Diakhaby’ego przebiega na tyle dobrze, że prawdopodobnie znajdzie się wśród powołanych na mecz z Levante. Jego występ w tym meczu powiązany z sytuacją Garaya – Francuz szykowany jest przede wszystkim na decydujący o być albo nie być Valencii w Lidze Mistrzów mecz z Ajaxem, zaś Argentyńczyk nie będzie mógł wystąpić w tym spotkaniu z powodu nadmiaru kartek. Gdy obaj stoperzy będą zdrowi, to Garay wyjdzie przeciwko Levante.

Dienis Czeryszew

Rosjanin, podobnie jak Diakhaby, uczestniczył w zajęciach z resztą zespołu. Powrót Czeryszewa będzie odbywał się stopniowo tak, aby nie odnowił się uraz nogi. Skrzydłowy również ma znaleźć się wśród powołanych na derby, jednak sztab szkoleniowy chce, aby Rosjanin rozpoczął mecz na ławce rezerwowych i pojawił się na boisku w trakcie spotkania.

Ezequiel Garay

Od występu przeciwko Chelsea stoper nie trenował z zespołem. Jego dotychczasowa praca nad powrotem do zdrowia przebiegała prawidłowo, a w środę Garay wrócił już do treningów z grupą. Przede wszystkim obrońca ma unikać pośpiechu w powrocie do pełni sprawności, przez który kontuzja może się odnowić. Jeśli Argentyńczyk będzie czuł się dobrze, może znaleźć się wśród powołanych na derby. W przeciwnym razie na boisku może pojawić się Mangala lub Diakhaby.

Czterech bez szans na grę

W meczu z Levante na pewno nie ujrzymy kontuzjowanych: Geoffreya Kondogbii, Cristiano Picciniego, Kang-ina Lee oraz Gonçalo Guedesa.

Geoffrey Kondogbia co prawda w środę uczestniczył w części sesji treningowej, jednak o powrocie do składu nie ma jeszcze mowy. W niedzielę pomocnik ma przejść specjalną jednostkę treningową, po której zostaną ocenione postępy w leczeniu urazu. Istnieje minimalna szansa na powrót Kondogbii w meczu z Ajaxem.

Kang-in Lee doznał urazu mięśnia uda lewej nogi podczas spotkania z Chelsea. Wszystko wskazuje na to, że Koreańczyk w 2019 roku nie wybiegnie na boisko. Powrót pomocnika spodziewany jest na pierwsze dwa tygodnie stycznia. Tym samym pod znakiem zapytania stoi jego udział w turnieju o Superpuchar Hiszpanii.

Cristiano Piccini rozpoczął ostatnią fazę powrotu do pełni sił. Przebieg jego leczenia jest prawidłowy, a Włoch powinien rozpocząć treningi z zespołem w styczniu. Gonçalo Guedes leczy uraz kostki, a jego skomplikowana sytuacja z powrotem do zdrowia powoli dobiega końca. Zdaniem mediów Portugalczyk wróci do składu jeszcze przed zbliżającymi się świętami.

Kategoria: Raporty Medyczne | Źródło: El Desmarque Valencia