Strona główna

Valencia musi sprzedawać

Adam Musialik | 15.11.2019; 17:28

Kto opuści klub?

Przed 30 czerwca Valencia musi zarobić co najmniej 39,4 mln euro, aby wyrównać rachunki i nie zanotować strat. W styczniu lub czerwcu, z Mestalla pożegna się jeden z kluczowych piłkarzy.

W ostatnich latach szeregi Los Ches opuścili João Cancelo i Neto, którzy zostali sprzedani w celu ww. Teraz głównym kandydatem na sprzedaż jest Rodrigo Moreno. Napastnik już minionego lata był bliski znalezienia nowego zespołu. W ostatnich dniach temat jego transferu do Atlético znów powrócił. Peter Lim chciałby otrzymać za napastnika co najmniej 30 milionów euro, aby zwróciła operacja jego zakupu z 2015 roku. Latem oczekiwał kwoty dwukrotnie wyższej, ale obecnie może nieco zejść z ceny. Oczekiwana kwota będzie prawdopodobnie oscylować w okolicach 50 mln euro.

Jednak całkiem możliwe, że oczekiwana kwota będzie mniejsza niż 39,4 mln euro. Za każde zwycięstwo w Lidze Mistrzów, Valencia otrzyma 3 miliony euro, a 9,5 mln za awans do 1/16 finału. Ponadto Los Ches mogą zarobić na Superpucharze Hiszpanii. Dostaną 6 milionów euro, jeżeli zwyciężą w styczniowym turnieju.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: Plaza Deportiva