Strona główna

Real rywalem w półfinale Superpucharu

Karol Kotlarz | 11.11.2019; 17:38

Pary rozlosowane

Poznaliśmy rywala Valencii w półfinale Superpucharu Hiszpanii. Zdobywcy Copa del Rey zmierzą się z Realem Madryt. Spotkanie odbędzie się 8 stycznia.

W madryckiej siedzibie RFEF dokonano losowania par półfinału rozgrywek o Superpuchar w nowej formule „Final Four”. Poza mistrzem Hiszpanii, FC Barceloną, oraz zdobywcą Pucharu Króla, Valencią, w walce o finał wezmą udział również kluby z Madrytu – Atlético i Real, które zajęły odpowiednio 2. i 3. miejsce w zakończonym sezonie.

Pierwszą parę półfinalistów stworzą Valencia i Real. Mecz pomiędzy tymi zespołami odbędzie się w środę, 8 stycznia. W drugim półfinale, dzień później, zmierzą się Barcelona i Atlético. Zwycięzcy obu spotkań powalczą w niedzielę, 12 stycznia o triumf w Superpucharze Hiszpanii. Wszystkie mecze rozgrywane będą w Arabii Saudyjskiej.

Nowy format i miejsce rozgrywek zapewnia występującym zespołom wyższe korzyści finansowe niż dotychczas, niemniej jednak Valencia złożyła kilka dni temu skargę do RFEF w sprawie nierówności w wypłacie nagród. Ze względu na czynnik „historyczny”, do kasy klubu z Mestalla może wpłynąć około 3 mln €, czyli znacznie mniej w porównaniu do Realu czy Barcelony, co wyjaśnił w trakcie losowania prezes hiszpańskiej federacji, Luis Rubiales.

Zobacz również: Ile można zarobić na Superpucharze?

Kategoria: Ogólne | Źródło: El Desmarque Valencia | AS