Strona główna

Mohamed Simakan w Valencii?

Mateusz Nowacki | 01.11.2019; 14:52

Nowy prawy obrońca?

Jak podaje francuska gazeta L'Equipe, dobre występy Mohameda Simakana w RC Strasbourg Alsace przykuły uwagę scoutów AS Romy oraz Valencii CF.

Mohamed Simakan zaliczył w tym sezonie całkiem udany start w barwach RC Strasbourg Alsace. Do tej pory 19-letni obrońca wystąpił w łącznie 14 spotkaniach (dziewięć ligowych i pięć w kwalifikacjach do Ligi Europy).

Zawodnik o korzeniach gwinejskich może grać nie tylko na prawej stronie obrony, ale i na pozycji stopera. Czy mimo tego znalazło by się na niego miejsce w zespole z Mestalla? Na chwilę obecną w kadrze Valencii CF występuje trzech prawych obrońców (Correia, Piccini, Wass) oraz czterech środkowych (Diakhaby, Garay, Gabriel Paulista, Eliaquim Mangala) co na pewno nie zapewniłoby 19-latkowi regularnych występów. Czy jego transfer wiązałby się z pozbyciem jednego z obecnych obrońców? Kontrakt Ezequiela Garaya wygasa z końcem sezonu.

Należy również pamiętać, że obecnie kontuzjowany jest Cristiano Piccini i to może własnie na jego miejsce szykowany jest Simakan. Włoch powinien wrócić do treningów dopiero w lutym przyszłego roku.

Obecny kontrakt Mohameda Simakana z RC Strasbourg Alsace wygasa z końcem czerwca 2021 r. Karta zawodnika wyceniana jest obecnie na 2,5 mln €.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: L’Equipe | PlazaDeportiva | Własne