Strona główna

Robert Fernández zastąpi Alemany’ego?

Karol Kotlarz | 22.09.2019; 10:37

Kto zostanie nowym dyrektorem generalnym?

Zmian personalnych w Valencii ciąg dalszy. Po Marcelino i Pablo Longorii bliski odejścia z klubu jest Mateu Alemany. Zdaniem mediów na stanowisku dyrektora generalnego może zastąpić go Robert Fernández.

Godziny Alemany’ego w klubie z Mestalla są policzone. Kontrakt Majorkanina z Valencią obowiązuje już tylko do końca obecnego sezonu, a wskutek jego konfliktu z Peterem Limem, nie zamierza on pozostawać dłużej na swoim stanowisku. Na przeszkodzie przed szybkim rozwiązaniem umowy przez Alemany'ego stoi wysoka kara, jaką musiałby zapłacić – trzy miliony euro.

Jak podano w programie Noranta Minuts w CV Radio faworytem do objęcia posady dyrektora generalnego miałby być były zawodnik Valencii, 57-letni Robert Fernández, który występował w jej barwach w latach 1981-1986 oraz 1990-1995. W ostatnich latach piastował on funkcję dyrektora sportowego w FC Barcelonie. Podczas pracy w klubie z Camp Nou przeznaczył on na transfery kwotę około 460 mln, finalizując pozyskanie m. in. Coutinho, Semedo, Paulinho, Cillessena, André Gomesa czy Paco Alcácera.

Kategoria: Ogólne | Źródło: El Desmarque Valencia