Strona główna

Lampard: „Byłem w podobnych sytuacjach”

Michał Kosim | 16.09.2019; 23:55

Trener Chelsea okazuje rywalom zrozumienie

Frank Lampard, który jeszcze jako zawodnik Chelsea mierzył się z Valencią czterokrotnie, spróbuje utrzymać swoją passę bez porażki przeciwko „Nietoperzom” również jako trener. Przed wtorkowym meczem w Londynie, szkoleniowiec The Blues wziął udział w konferencji prasowej, na której był także pytany o obecną sytuację panującą w ekipie z Mestalla.

Były pomocnik Chelsea oglądał spotkanie Valencii z Barceloną rozegrane na Camp Nou (5:2), w którym swój niechlubny debiut zaliczył Albert Celades:

„Widziałem mecz. Nie zawsze łatwo jest analizować mecze przeciwko Barcelonie, bo mają konkretny styl gry, który sprawia problemy każdemu, nie tylko Valencii, ale analizowałem też inne mecze. Czasem zmiana trenera jest nieco problematyczna, bo raczej spodziewasz się idącej za tym zmiany stylu gry. Nie zaobserwowałem tego w weekend w kwestii ich ustawienia. Spodziewam się czegoś podobnego, czyli zespołu bardzo, bardzo zorganizowanego, takiego, przez który ciężko się przebić i zespołu, który może być bardzo niebezpieczny z kontrataku – szczególnie tyczy się to dwóch napastników i ich graczy na bokach boiska. Spodziewam się czegoś podobnego i spodziewam się też trudnego meczu”.

Zespół Valencii jest rozbity, ale staje się przez to także bardziej nieprzewidywalny. Zdaniem 41-latka problemy Valencii wcale nie muszą oznaczać, że będzie ona bez szans na Stamford Bridge:

„Mam świadomość tego, co się dzieje, ale równocześnie nie ma to wpływu na nasze nastawienie i moje nastawienie w kwestii tego, że mierzymy się z zespołem, który ma w sobie fantastyczną jakość. Tym, co powiem jest że ze swojego doświadczenia wiem, że w takich momentach – oczywiście każdy moment jest inny – ale kiedy pojawia się problem dotyczący kolektywu, dotyczący zespołu lub grupy przeciwko mediom, przeciwko światu zewnętrznemu, generalnie sprawia to, że grupa jest bardziej zwarta jako piłkarze. Czasami może to być na boisku pozytywne, ale równie dobrze może się okazać negatywne. Nie zamierzam więc za dużo o tym myśleć, ale z pewnością jesteśmy gotowi zmierzyć się z drużyną, która nawet, jeśli ma swoje problemy poza boiskiem, z mediami, będzie bardzo zdeterminowana, by tu przybyć i pokazać się z dobrej strony. Oddzielam to grubą kreską i raczej skupiam się wyłącznie na tym, co mogą zaprezentować na boisku”.

Trener zespołu z Londynu został także zapytany o fakt, że żaden z zawodników Valencii – podobnie jak przed i po spotkaniu z Barceloną – nie stawił się na konferencji prasowej (co jest protestem wobec braku podania zespołowi powodu zwolnienia Marcelino):

„Myślę, że musisz znać wszystkie szczegóły. Byłem w podobnych sytuacjach i nie zamierzam siedzieć tutaj i mówić co powinni lub czego nie powinni robić, nie znając szczegółów ani nie wiedząc jak się czują. Rozumiem dokąd zmierzasz, ale to nie do mnie należy wypowiadanie się w ich imieniu”.

Kategoria: Wywiady | Źródło: YouTube