Strona główna

Kondogbia czy Coquelin?

Adam Musialik | 14.09.2019; 10:59

Na kogo postawi nowy trener?

Geoffrey Kondogbia i Francis Coquelin grają na tej samej pozycji, ale ich styl jest inny. Kto więc powinien być partnerem dla Daniego Parejo w środku pola?

Nie chodzi tu tylko o dzisiejszy mecz, ale perspektywę całego sezonu. Marcelino stawiał wyżej Kondogbię niż Coquelina, ale prawdą jest, że obaj Francuzi dosyć często leczyli urazy. Kiedy jeden był dostępny, drugi odbywał rekonwalescencję. Grają w tym samym obszarze boiska, ale mają inne cechy. Trener Celades stoi przed ważnym wyborem.

W momencie, gdy obaj będą gotowi, szkoleniowiec będzie mógł rotować, w zależności od rywala. Dzięki byłemu graczowi Monaco, zespół częściej podchodzi pressingiem i odbiera piłkę rywalowi, który lubi ją mieć przy nodze. Natomiast Coquelin lepiej rozgrywa i operuje futbolówką, szybciej przesuwa akcję do przodu, choć oczywiście wywiązuje się też z zadań defensywnych. Kiedy Valencia chce dominować nad rywalem, powinna stawiać na byłego pomocnika Arsenalu.

To luksus i kłopot bogactwa, bowiem niezależnie na kogo zdecyduje się Celades, dostanie dużą jakość w środku pola. Jeżeli nie będą dokuczać im problemy zdrowotne, zarówno Kondogbia, jak i Coquelin będą kluczowymi elementami jego układanki.

Kategoria: Ogólne | Źródło: DeporteValenciano