Strona główna

OFICJALNIE: Marcelino zwolniony!

Michał Kosim | 11.09.2019; 16:12

Szokująca decyzja

Marcelino nie jest już trenerem Valencii. Po ponad dwóch latach pracy w zespole z Estadio Mestalla Peter Lim zadecydował, że po zaledwie trzech kolejkach obecnego sezonu były już szkoleniowiec Los Ches zostanie zwolniony.

OFICJALNY KOMUNIKAT VALENCII CF:

Valencia CF poinformowała w środę Marcelino Garcíę Torala, że został on zwolniony z funkcji trenera pierwszego zespołu. Klub chce podziękować za pracę i poświęcenie w trakcie pobytu w naszym podmiocie i życzy mu wszystkiego najlepszego w przyszłości.

Nowym trenerem Valencii zostanie Albert Celades, były trener Hiszpanii U-21 oraz asystent Julena Lopeteguiego podczas jego pobytu w Realu Madryt. Jak zauważa Zach Lowy, agentem Celadesa jest Carlos Bucero, który jest bliskim współpracownikiem i przyjacielem Jorge Mendesa. Jego prezentacja odbędzie się w tę środę o godzinie 17:45.

Konflikt na polu planowania kadry

Problemy wewnątrz klubu rozpoczęły się w lipcu, po spotkaniu Anila Murthy’ego, Mateu Alemany’ego i Marcelino z Peterem Limem w Singapurze. Właściciel Valencii miał odmienną wizję prowadzenia klubu, chcąc ściągać innych piłkarzy niż ci znajdujący się na liście życzeń trenera, być bardziej decyzyjnym w kwestii wzmocnień i bardziej stawiać na młodzież. Poróżniło to obie strony do tego stopnia, że Mateu Alemany był bardzo blisko odejścia z klubu jeszcze przed zamknięciem okna transferowego.

Kategoria: Ogólne | Źródło: valenciacf.com